Connect with us

USK

Imovina krajiškog Tigra, od kamiona do miliona – Abdić mjesečno prima nešto više od 20.000 KM

Published

on

Zastupnik u Federalnom parlamentu Hamdija Abdić zvani Tigar vlasnik je višemilionski vrijednih nekretnina u Krajini, ali ih nije sve prijavio iako zakon tako nalaže. Za CIN kaže da “zaboravi da ima uopće” tu imovinu.

Zastupnik Stranke demokratske akcije (SDA) u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) Hamdija Abdić zvani Tigar počinje višesatni razgovor o svojoj karijeri i imovini:

„Ja sam otvorena knjiga. O meni se sve zna“, kaže i nastavlja nizati živopisna sjećanja o životu, ratu i radu u Krajini gdje je proteklih decenija zaradio milione maraka.

Abdić tvrdi da ništa ne krije, ali je propustio prijaviti svu svoju imovinu i njenu vrijednost Centralnoj izbornoj komisiji (CIK) BiH, što je bio dužan učiniti prema Izbornom zakonu BiH.

„Ma, nemam pojma, možda sam zaboravio“, odgovorio je na pitanje novinara o neprijavljenoj imovini, “to nisam ja ni pisao.“

Advertisement

U imovinskom kartonu Abdić je upisao nepotpune i netačne podatke o kvadraturi i vrijednosti nekretnina koje je prijavio pa se ne podudaraju sa podacima iz zemljišnih knjiga, ali Abdića to ne dotiče mnogo. On je na izborima 2018. i 2022. godine predavao CIK-u istovjetni karton.

Abdić kaže da ne zna vrijednost svega što ima, ali luksuznu kuću u kojoj živi procjenjuje na milion maraka te poslovni prostor od oko 600 kvadrata u centru Bihaća na dva i po do tri miliona KM. U imovinskom kartonu su upisane duplo manje vrijednosti ovih nekretnina.

Abdić mjesečno prima nešto više od 20.000 KM, a kaže da dio tog prihoda dijeli sa bivšom suprugom, vozi porshea i harley davidsona i ima najdeblji dosje među političarima u Federalnom parlamentu. Osuđivan je i kažnjavan u više krivičnih i parničnih procesa zbog: narušavanja javnog reda i mira, fizičkih napada, oštećenja tuđih stvari i neplaćanja saobraćajnih kazni.

„Pa, bilo je pleska, ovo-ono. Pa, to je normalno. Budala ti dođe, ti mu kažeš ajde, ajde. Na kraju nema, moraš mu šamarčinu zavaliti”, objasnio je svoje postupke zastupnik Abdić.

Advertisement

200.000 KM od Babe

Čuveni nadimak Tigar veže se tri decenije za 63-godišnjeg Hamdiju Abdića, Cazinjanina sa bihaćkom adresom. Tako su ga nazvali njegovi saborci nakon što je kao komandant 502. viteške brigade Petog korpusa Armije Republike BiH (RBiH) 1994. proveo vojnu operaciju nazvanu „Tigar − sloboda ‘94“. Tada je Abdić na tajnom zadatku porazio snage Autonomne pokrajine Zapadna Bosna i njenog lidera Fikreta Abdića, a Armija RBiH je zauzela Veliku Kladušu i teritoriju Zapadne Bosne.

No, prije nadimka Tigar Hamdiju Abdića su kao mladića zvali Honda po uzoru na temperamentnog kauboja Hondu Lanea iz nekada popularne vestern serije. I sam sebe smatra buntovnim i moćnim čovjekom kakvim ga vide i Krajišnici.

„Nisam dao lopovluk, nisam dao drogu, krađe auta. Imao sam ja veliki uticaj. Ovdje nije bilo krađe auta, ovdje nije bilo droge, ovdje nije bilo ničega“, opisuje Abdić svoj utjecaj u Bihaću u kojem je proveo gotovo cijeli život, iako policijski izvještaji i akcije drugačije svjedoče o ovom kraju.

Kao veliki lokalpatriota Abdić je u Bihaću uvijek vidio priliku za poduzetništvo, biznis i zaradu zbog blizine granice sa Hrvatskom, što je i sam iskoristio. Prije rata je: vozio kamione, bavio se distribucijom proizvoda, proizvodnjom kafe, boja, betonske i drvne galanterije te držao kafiće i diskoteke.

Advertisement

„Ja sam prepoznavao biznise. Prepoznao sam prvi biznis sa poker-aparatima nekada. Jedan aparat koji kupiš za 6.000, za tri dana zaradite 6.000 maraka“, prisjetio se Abdić.

Najveću priliku za zaradu je, pak, prepoznao poslije rata u kupovini nekretnina koje je preprodavao za milione maraka. Kaže da ih je kupovao „po povoljnim cijenama”, a plaćao certifikatima i zaradom od privatnog biznisa koji je počeo od popravke starog kamiona kojim je kao 20-godišnjak prevozio robu.

„I za godinu dana zaradim drugi kamion, pet puta bolji. Zaradio sam puno novca u životu, ali sam puno i dao i podijelio. Ja sam trošio dnevno dvije-tri hiljade maraka.“

Abdić je najvrednije nekretnine kupio u vrijeme privatizacije dioničkog društva „Aduna“ Bihać 2000-ih godina: nekadašnji Hotel „Bosna” i poslovni prostor u centru Bihaća u kojem je držao poznati kafić „Bondeno”.

Advertisement

Hotel je 2004. prodao Raiffeisen banci za dva miliona i 300 hiljada maraka. Poslovni prostor je zadržao i proširio te na njemu danas profitira 180.000 KM godišnje od iznajmljivanja „dm” prodavnici.

Abdić je vlasnik devet nekretnina u Bihaću, a uskoro planira graditi stambeno-poslovni objekat u centru grada sa desetak stanova i nekoliko poslovnih prostora. Kaže da je riječ o investiciji od oko dva i po miliona maraka koju će finansirati kreditnim sredstvima.

U međuvremenu je podigao 150.000 KM kredita kod BBI banke i 100.000 KM kod UniCredit banke koje je iskoristio za uređenje luksuzne privatne kuće s bazenom.

„Što sam imao para, sve sam sada povukao. Napravio sam finu kuću da imam sad za penzije.”

Advertisement
Kuća Hamdije Abdića u Bihaću, prema njegovoj procjeni, vrijedna je milion maraka (Foto: CIN)

Abdić kaže za CIN da je imao još jedan stan u Bihaću koji je prepisao sinu i stan u Opatiji u Hrvatskoj koji je prodao, ali ne želi otkriti po kojoj cijeni.

Na pitanje kako je sticao nekretnine, kaže da je uvijek radio i zarađivao, kupovao i prodavao.

„Ja sam u rat ušao sa lovom. Nisam ni izašao iz rata k’o fukara. Dao mi je Fikret (Abdić, lider Autonomne pokrajine Zapadna Bosna, op.a.) 200 hiljada maraka i to mi je bila prva injekcija. Mogao sam ja uzeti više, ali sam više volio da uzem oružje ono“, rekao je Abdić koji je iz rata izašao sa činom pukovnika i ordenom Srebreni štit.

U razgovoru za CIN Abdić je prvo govorio da je „možda zaboravio” prijaviti sve nekretnine u imovinskom kartonu, a potom je tvrdio da je sve prijavio. Za neke zemljišne parcele je govorio da nisu u njegovom vlasništvu, da bi se potom prisjećao da ipak jesu.

„Ne krijem ja ništa. (…) Neću da ti kažem za keš koliko imam, to ne smijem reći”, rekao je Abdić novinarki CIN-a. Ni u imovinskom kartonu nije upisao da ima ušteđevine.

Advertisement

Politička karijera

Hamdija Abdić je član Stranke demokratske akcije od 1991. godine. Tada nije obnašao nikakve funkcije u stranačkim tijelima niti je, kako kaže, imao interes za tim.

„Međutim, to je put da dođeš do određene pozicije”, kaže Abdić, samouvjereno dodavši da bi „svaka stranka voljela njega imati” jer je moćan i utjecajan.

Političku karijeru je započeo od 2016. kao vijećnik SDA u Gradskom vijeću u Bihaću, a potom je 2018. preuzeo mandat zastupnika u Predstavničkom domu Federacije BiH gdje ima mjesečna primanja oko 5.600 KM.

Među njegovim primanjima su i naknade od 889 KM za odvojeni život od porodice, prevoz do mjesta prebivališta i smještaj u Sarajevu.

Advertisement

„Pretežno ja spavam u hotelu”, rekao je Abdić, ali dodaje da u Sarajevu unajmljuje stan, a kirija se isplaćuje iz federalnog budžeta.

Abdić je zamrznuo penziju od 950 KM kada je preuzeo funkciju federalnog zastupnika. Na prijevremenim izborima 2023. godine je bio kandidat SDA za gradonačelnika Bihaća, ali nije dobio dovoljno glasova za ovu poziciju. Za novi mandat u Parlamentu Federacije BiH kaže da će se boriti ukoliko bude zdrav.

Uz to, Abdić svaki mjesec dobija 15.000 KM od iznajmljivanja poslovnog prostora koji, kako kaže, dijeli sa bivšom suprugom s kojom je nakon razvoda podijelio vlasništvo pojedinih nekretnina.

Vlasnik je automobila „Porsche Cayenne” i motora „Harley-Davidson” koji, prema njegovoj procjeni, vrijede ukupno oko 80.000 KM.

Advertisement
Poslovni prostor u centru Bihaća Abdić je proširio sa 338 na oko 600 kvadrata (Foto: CIN)

Abdić ima najdeblji dosje među političarima u Federalnom parlamentu, o čemu je CIN ranije pisao. Osuđivan je i kažnjavan u više krivičnih i parničnih sudskih procesa. On je 2018. optužen zbog sumnje da je odgovoran za ubistvo generala Hrvatskog vijeća odbrane Vlade Šantića, ali ga je Vrhovni sud FBiH oslobodio 2023. godine.

Najstrožija kazna Abdiću je izrečena 2007. godine za razbojničku krađu u Bihaću nakon završetka rata. Tada je zajedno sa Eminom Pivićem u kafiću zarobio gosta, poduzetnika Nedžada Bajrića. U presudi je navedeno da su ga udarali nogama, rukama, pištoljem i ostalim predmetima, prijeteći da će ga ubiti ukoliko im ne preda 200 hiljada njemačkih maraka.

Pivić je, shvativši da neće dobiti traženi iznos novca, ranio Bajrića u nogu. Oduzeli su mu automobil, mobitel, narukvicu, sat i novac koji je imao kod sebe. Kantonalni sud u Bihaću je Pivića osudio na tri, a Abdića na dvije godine zatvora.

Zbog nasilničkog ponašanja je osuđivan još triput. Dobio je ukupno 20 mjeseci uvjetne zatvorske kazne za: kafanske tučnjave iz 1998. godine u Bosanskom Petrovcu i 2004. u Bihaću te za tučnjavu 2005. godine na stadionu Nogometnog kluba „Jedinstvo“ u Bihaću.

Osuđen je i 2020. zbog oštećenja tuđe stvari na novčanu kaznu od 500 KM za djelo koje je počinio 2016. godine. Tada mu je supruga javila da se posvađala sa drugom ženom, a on je otišao pred radnju njenog partnera i više puta nogom udario u vrata njegovog automobila.

Advertisement

„Pa, bilo je poslije pleska, ovo-ono. Pa, to je normalno. Ja sam aktivan čovjek”, rekao je Abdić.

Na pitanje novinara u kom smislu je aktivan, dodao je: „Aktivan, živ čovjek, j*mu – diskoteke, kafići. U džamiji se ljudi posvađaju, je li tako? I budala ti dođe, ti mu kažeš ajde, ajde. Na kraju nema, moraš mu šamarčinu zavaliti”, kaže federalni zastupnik Abdić.

Advertisement

Cazin

Priznati stručnjak u svijetu medicine, Cazinjanin dr. Almin Handanagić održao predavanje o primjeni NOAC-a u kardiologiji

Published

on

By

U okviru stručnog skupa River Camp 2025, koji se ove godine održava pod pokroviteljstvom vodeće bh. farmaceutske kompanije Bosnalijek, danas je upriličeno izuzetno zapaženo stručno predavanje koje je privuklo pažnju brojnih medicinskih profesionalaca iz cijele zemlje i regije.

Predavanje na temu “Primjena NOAC-a u kardiologiji” održao je dr. Almin Handanagić, priznati stručnjak iz oblasti interne medicine i kardiologije, zaposlen u Kantonalnoj bolnici “Dr. Irfan Ljubijankić” u Bihaću. Dr. Handanagić, porijeklom iz Cazina, svojim stručnim pristupom i znanjem potvrdio je status jednog od vodećih medicinskih autoriteta u oblasti savremene kardiološke terapije.

Tokom izlaganja, Handanagić je detaljno govorio o novim oralnim antikoagulansima (NOAC) i njihovoj rastućoj primjeni u prevenciji tromboembolijskih događaja, s posebnim osvrtom na liječenje pacijenata s atrijalnom fibrilacijom i drugim kardiovaskularnim oboljenjima, piše Dijasporainfo.

Advertisement

– NOAC terapija predstavlja značajan iskorak u odnosu na tradicionalne antikoagulanse, ponajprije zbog svoje efikasnosti, boljeg sigurnosnog profila i jednostavnije primjene, što direktno poboljšava kvalitet života pacijenata, naglasio je dr. Handanagić.
Također je istakao da je pravovremena i pravilna selekcija pacijenata ključna za postizanje optimalnih terapijskih rezultata. Učesnici su nakon predavanja učestvovali u interaktivnoj diskusiji, tokom koje su razmijenjena dragocjena klinička iskustva i otvorena važna pitanja iz svakodnevne prakse.

Nastavi čitati

USK

Nakon 18 godina čekanja: Osnovna škola u Velikoj Kladuši dobila fiskulturnu salu vrijednu 450.000 KM

Published

on

By

Osnovna škola “Sead Ćehić” u naselju Grahovo u Velikoj Kladuši nakon punih 18 godina dočekala je svečano otvorenje svoje fiskulturne sale, upravo na dan kada je obilježena 71. godišnjica postojanja škole. Ovaj važan infrastrukturni projekt donosi novu dimenziju nastavnom procesu i školskom životu učenika.

Na svečanosti otvaranja prisustvovali su brojni zvaničnici i gosti, među kojima i ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Unsko-sanskog kantona Denis Osmankić, ministar za prostorno uređenje, građenje i zaštitu okoliša Almir Imširović, ministar finansija Danko Jakšić, savjetnik općinskog načelnika Fuad Sulejmanagić, te direktor Pedagoškog zavoda USK Adis Džaferović, kao i brojni direktori škola, roditelji, učenici i mještani.

Direktorica škole Zekira Šehić nije krila emocije:

Advertisement

„Fiskulturna sala će itekako značiti našim učenicima i nastavnom osoblju. Ovo je najljepši poklon koji smo mogli dobiti na 71. rođendan škole. Ulaganje u obrazovanje je ulaganje u budućnost, jer je obrazovanje najjače oružje.“

Ministar Osmankić naglasio je važnost ovog projekta:

„Vlada USK je putem resornog ministarstva uložila ukupno 450.000 KM, od čega 85.000 KM za opremanje objekta. Ovo je rezultat višegodišnjeg truda i investicija, a ponosni smo što danas svjedočimo njegovoj realizaciji. Nastavljamo ulagati u obrazovnu infrastrukturu i status prosvjetnih radnika.“

Priznanja i zahvalnice za doprinos projektu uručene su Vladi USK, Ministarstvu obrazovanja, Općini Velika Kladuša, bivšim direktorima Šerifu Džaniću i Teufiku Žaliću, kao i Aladinu Ćerimoviću, Mustafi Ružniću, Vijeću roditelja te aktuelnoj direktorici Zekiri Šehić.

Ministar Imširović iskoristio je priliku najaviti i nove projekte:

Advertisement

„Već smo započeli ugradnju solarnih panela na dva školska objekta u Velikoj Kladuši. Nastavljamo istim tempom i narednih godina, s ciljem energetske efikasnosti i modernizacije škola širom kantona.“

Nastavi čitati

USK

Petorica ‘Abdićevaca’ osuđeni na 11 godina zbog ubistva zarobljenih pripadnika ARBiH

Published

on

By

Prvostepenom presudom koju je izrekla predsjedavajuća Sudskog vijeća Jasmina Lipovača, Sefić je osuđen na dvije godine i osam mjeseci, Brkić i Sarajlija na po godinu i četiri mjeseca, a Ćoragić i Mujagić na po tri godine zatvora, piše Detektor.

Lipovača je u obrazloženju presude navela da su optuženi, kao pripadnici Prve brigade Narodne odbrane Autonomne pokrajine Zapadne Bosne (NOAPZB), nečovječno postupali prema zarobljenim pripadnicima Petoga korpusa Armije RBiH tako što je Sefić, sa Admilom Mulalićem koji je u međuvremenu preminuo, krajem jula 1994. u velikokladuškom naselju Crvarevac fizički zlostavljao Rasima Hadžića, pripadnika Petoga korpusa. Kad je oštećeni pao na pod, nastavio ga je tući kundakom puške.

Advertisement

Mujagić je istog dana u mjestu Čaglica, naoružan papovkom, nakon što se pripadnik Petog korpusa Husein Muhić predao, psovao mu, uhvatio ga za kosu i ispalio metak u njegovu desnu natkoljenicu, nakon čega ga je s drugim pripadnicima odvukao stotinu metara do svoje kuće.

Sarajlija – naoružan automatskom puškom – već ranjenog Huseina Muhića udarao je šakama i nogama po cijelom tijelu, pa ga sa drugim pripadnicima NOAPZB-a odvezao “golfom” u kuću Miroslava Rokvića – komandu jedne od četa Prve brigade NOAPZB-a. Za vrijeme vožnje je nastavio fizički zlostavljati oštećenog.

U istom mjestu je Ćoragić, nakon zarobljavanja tri pripadnika Petoga korpusa, fizički zlostavljao Bekira Brkića i Šefika Kovačevića.

Advertisement

Sefić i Brkić su osuđeni jer su u mjestu Vrnograč uveli u kamion-hladnjaču, s lisicama na rukama, pet zarobljenika, odvezli ih u krug firme “Grupeks” i nastavili s fizičkim zlostavljanjem.

“Nečovječno su postupali prema zarobljenim pripadnicima, zlostavljajući ih fizički i psihički, i počinili ratni zločin protiv ratnih zarobljenika”, kazala je Lipovača, upućujući oštećene na parnični postupak sa imovinskopravnim zahtjevom.

Kako je kazala, Sud je, uzimajući u obzir olakšavajuće okolnosti, ublažio kaznu ispod zakonskom minimuma od pet godina.

Advertisement

Mujagić i Ćoragić su oslobođeni plaćanja troškova postupka, koje će nadoknaditi Sefić, Brkić i Sarajlija u iznosu od preko dvije hiljade maraka, po pravosnažnosti presude.

Na ovu presudu postoji mogućnost žalbe Vrhovnom sudu Federaciju.

Nastavi čitati

USK

Sanski Most: Samiru Suljanoviću izgorio viljuškar, on sumnja da je sve podmetnuto

Published

on

By

U krugu preduzeća AS-trgovina, koje se nalazi u Pobriježju na samom ulasku u Sanski Most iz Prijedora, u toku noći je izgorio viljuškar.

 

Vlasnik firme Samir Suljanović sumnja da se radi o podmetnutom požaru.

Ustanovili su da je viljuškar, koji se nalazio pod nadstrešnicom, izgorio, te da je pričinjena i materijalna šteta na objektu u kojem se inače ne boravi stalno.

Slučaj su prijavili policiji, čiji su pripadnici izašli na uviđaj i istraga o ovome slučaju je u toku.

Advertisement

“Pretpostavljamo, a u to sumnja i policija, da je požar uzrokovan upotrebom benzina. Mašina je potpuno uništena i neupotrebljiva, a požar je oštetio i video-kameru koja nadzire krug”, kaže Suljanović.

Da se radi o namjernoj paljevini, potvrđuje i time što je ograda koja opasuje krug firme provaljena, te je počinilac na taj način ušao.

Prava je sreća što nije došlo do zapaljenja građevinskog materijala koji je u velikim količinama uskladišten na ovome mjestu.

Vlasnici kažu kako za sada ne sumnjaju ni u koga te ističu kako imaju puno povjerenje u pripadnike policije da će istragu o ovome događaju uspješno privesti kraju.

Advertisement

Štetu procjenjuju na oko 15.000 maraka.

(Vijesti.ba)

Nastavi čitati

USK

Presuda Kantonalnog suda potvrdila: Takse kladionicama u Bihaću su zakonite

Published

on

By

Bitka koja je započela kao borba za pravedniji porezni tretman u lokalnoj zajednica, dobila je svoj pravosudni epilog.

 

Gradonačelnik Elvedin Sedić, upisao je veliku pobjedu za Grad nakon što je Kantonalni sud odbacio tužbu jedne od vodećih kladionica protiv Grada Bihaća, potvrdivši zakonitost Odluke o izmjenama i dopunama komunalnih taksi kojom su priređivači igara na sreću obavezani na plaćanje viših komunalnih taksi.

Sedićev tim i Gradsko vijeće još 2022. godine podigli su glas protiv neuređenog sistema koji je godinama pogodovao kladionicama, dok su građani tonuli u sve dublju finansijsku i socijalnu krizu.

Advertisement

“Ovdje nije riječ o miješanju u slobodu pojedinca da raspolaže svojim novcem, nego namjera da u budžet dođe dio novca koje kladionice nemilosrdno uzimaju građanima istovremeno ne dajući državi ono na što ima pravo”, kazao je tada Sedić.

Podsjećamo, početkom 2024. godine Gradsko vijeće je izglasalo povećanje takse za sve priređivače igara na sreću, uključujući slot aparate, klasične i elektronske igre, te poslovne prostore u kojima rade.

Uslijedilo je to nakon informacije Porezne uprave Federacije BiH da je 2023. godine u kladionicama na području USK potrošeno nevjerovatnih 167 miliona maraka.

“Kad već toliki novac cirkulira, mali dio mora doći u budžet”, ističe Sedić.

Advertisement

Tužba kladionice temeljila se na navodima o diskriminaciji. Međutim, u drugostepenom postupku Kantonalni sud je donio presudu da su takse zakonite, legitimne i opravdane. Grad Bihać je ovom presudom ne samo zaštitio svoj budžet, već i potvrdio da je moguće stati na crtu industriji koja godinama izmiče odgovornosti, dok uzima stotine miliona od građana.

“Ova pobjeda je potvrda i drugim lokalnim zajednicama da ne moramo biti veliki da bismo uspjeli. Moramo imati hrabrosti suprotstaviti se zarad dobrobiti lokalne zajednice. Ovdje nije bio isključivo pravni slučaj nego borba za dostojanstvo. Zbog toga nismo odustali”, kazao je Elvedin Sedić, saopćila je Press služba Gradske uprave Bihać.

(Vijesti.ba)

Advertisement
Nastavi čitati

USK

Farmeri u Sanskom Mostu u 2024. proizveli 7,1 milion litara mlijeka

Published

on

By

Ovo je rezultat dobre politike u oblasti proizvodnje mlijeka koja je noseća grana poljoprivrede na ovim prostorima, kaže Husein Selimović
U protekloj godini na području Sanskog Mosta proizveden je 7,1 milion litara sirovog mlijeka, što je najveći obim proizvodnje u poslijeratnom periodu, istakao je Husein Selimović, predsjednik Udruženja poljoprivrednika u ovoj općini.
– Ovo je rezultat dobre politike u oblasti proizvodnje mlijeka koja je noseća grana poljoprivrede na ovim prostorima. Prije svega to se odnosi na politiku podsticaja i podrške farmerima, što je dalo dobre rezultate koji se ogledaju i u povećanju broja registrovanih poljoprivrednih gazdinstava – istakao je Selimović, pišu Nezavisne novine.
Prema njegovim riječima, u protekloj godini poticaji su prvi put isplaćivani za muzna grla, što je za konačni cilj imalo povećanje stočnog fonda, a time i količina proizvedenog mlijeka.
Selimović je kazao da je dobra stvar što se poticaji sa svih nivoa vlasti isplaćuju redovno, što pomaže farmerima u planiranju proizvodnih aktivnosti.
U Sanskom Mostu sada egzistiraju četiri krupna otkupljivača mlijeka, tako da se to odražava i na povoljnu otkupnu cijenu za mlijeko. Naše udruženje je osposobljeno za privlačenje sredstava iz međunarodnih finansijskih fondova kroz razne projekte, tako da smo u saradnji s farmerima u protekloj godini realizirali projekte u vrijednosti od oko milion i po KM. Većina tih projekata je bila usmjerena za nabavku nove mehanizacije i stočnog fonda – kaže Selimović.
Prema njegovim riječima, trenutno postoji 65 registrovanih poljoprivrednih gazdinstava koja se bave mljekarstvom, a pozitivna tendencija je da je među njima sve veći broj mladih farmera.
– Nadamo se kako ćemo i ove godine sačuvati ove trendove, pa možda i povećati ukupnu proizvodnju mlijeka po kojoj smo drugi u Unsko-sanskom kantonu, odmah iza Cazina – istakao je Selimović.
On je pozdravio i odluku lokalnih vlasti da u poljoprivrednu proizvodnju u ovoj godini investiraju pola miliona maraka u cilju podrške poljoprivrednim proizvođačima.
Nastavi čitati
Advertisement

Najčitanije