Švicarski mediji pišu: Đoković će zbog izbacivanja Rusa bojkotovati Wimbledon

Published

on

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, mogao bi propustiti nastup na  ovogodišnjem Wimbledonu.

Razlog te mogućnosti ne leži u nekoj povredi ili proceduri oko vakcinacije sa kojom se susretao na Australian Openu, već je političke prirode.

Naime, kako piše švicarski portal Blick, srbijanski teniser bi mogao doslovno bojkotovati ovaj turnir iz razloga jer je ruskim i bjeloruskim teniserkama i teniserima zbog rata u Ukrajini onemogućen nastup.

Podsjećanja radi, nedavno je Novak stao u odbranu kolega iz ove dvije zemlje.

“Kada kažem politika, ima je u sportu. Rukovodeća tijela i organizacije, strukture su tu. Politika je generalan termin. Ne valja kada se politika na višem nivou miješa u naš sport. Stojim pri onom što sam rekao, nema potrebe za suspenzijom sportista, posebno tenisera. Ne vidim kako oni doprinose bilo čemu što se dešava u ratu. U tenisu imamo pravilo da nema diskriminacije: Pravilo je da se igra po rankingu, ne nacionalnosti. Wimbledon je to prekršio. ATP i PTPA su izašli sa izjavama, a ja sam to podržao”, rekao je Nole.

Ipak, teško je da se ovakvo nešto dogodi jer Đoković brani titulu na turniru kojeg je u dosadašnjoj karijeri osvojio šest puta.

Radiosarajevo.ba

Sport

(VIDEO) Nevjerovatne scene: Zmija ušla na teren i dva puta ujela sudiju, on je uhvatio i izbacio

Published

on

By

Niželigaški tereni prepuni su doživljaja, a jedna od nevjerovatnijih scena dolazi iz Srbije, iz tamošnje Gradske lige Leskovca

Krajnje nevjerovatne situacija zabilježena je na utakmici Gradske lige Leskovca između Gornjeg Sinkovca i Radnika iz Šišinca.

Usred meča na teren je ušla velika zmija, pa je utakmica na kratko prekinuta. Jedan od prisutnih je pokuša rancem da je usmjeri van terena, pa je postala izuzetno agresivna i napala je više puta, ali se on odbranio rancem.

Tada je na scenu stupio sudija, koji očigledno ima iskustva sa zmijama. Nagazio je zmiju, a onda je uhvatio i krenuo baciti preko brijega. Tom prilikom zmija ga je dva puta ugrizla, ali on je nije puštao.

Jedini problem je što nije uspio prebaciti brijeg, pa se ona opet vratila blizu terena, a nije poznato kako se sve završilo.

Nastavi čitati

Sport

(VIDEO) Brutalna završnica dostojna ‘BMF‘ titule: Pogledajte kako je Holloway nokautirao Justina Gaethjea

Published

on

By

Max Holloway nije se odrekao svog zaštitnog znaka čak ni u borbi koju je uvjerljivo dobivao na bodove

Max Holloway odradio je gotovo pa savršenih 24 minute i 50 sekundi u meču protiv Justina Gaethjea. Tehničko-taktički besprijekoran bio je borac s Havaja i sigurno je išao ka pobjedi na bodove u borbi za ‘‘BMF‘‘ pojas. Dugo nismo vidjeli da Justin Gaethje biva tako nadjačan u borbi na nogama i Holloway je meč mogao mirno privesti kraju i uzeti pobjedu jednoglasnom odlukom sudaca.

Ipak, sukladno meču za ‘‘BMF‘‘ pojas, Max Holloway odlučio je biti ‘‘BMF‘‘ i upustio se u velik rizik. ‘‘Blessed‘‘ je deset sekundi prije kraja borbe odlučio zanemariti taktiku i prstom je uperio ka sredini kaveza. Još od 2016. godine i Maxovog meča s Ricardom Lamasom, dobro znamo što Holloway želi kad napravi takvu gestu.

Bio je to poziv na otvorenu razmjenu posljednjih deset sekundi borbe, a ratnik poput Justina Gaethjea niti sekunde nije dvojio. Uostalom, Justinu je to bila najveća šansa da pogodi Maxa i eventualno preokrene meč, ali Holloway je bio taj koji je bolje pogodio. Desnicom je Max fantastično plasirao udarac u Justinovo lice, a doslovno sekundu prije kraja borbe, Gaethje je licem prema doljem završio na tlu i ostao je ležati bez svijesti.

Suci su mogli prešarati svoje bodovne kartice, jer nije bilo potrebe za čitanjem bodova. Max Holloway slavio je nokautom sekundu prije kraja borbe i ostavio je publiku u ekstazi. Bio je to jedan od najimpresivnijih nastupa u Maxovoj karijeri, a dobro znamo da Holloway iza sebe mnoštvo vrhunskih mečeva.

Cazin

Cazin slavi: Bubamara jednom nogom u Premijer ligi, revanš u Tešnju formalnost

Published

on

By

Počelo je finale play-offa za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine u futsalu, a već nakon prve utakmice imamo gotovo sigurno ime kluba koji će biti promovisan. To je MNK Bubamara iz Cazina.

U prvoj utakmici finala doigravanja za Premijer ligu BiH u futsalu u Cazinu smo gledali meč Bubamare i Futsal Teama iz Tešnja. Domaći tim je slavio trijumf čak 16:1.

Igor Osredkar je već u prvoj minuti načeo mrežu gostiju, Sejad Ibrišimović u 4. duplira prednost, da bi u sedmoj minuti na 3:0 drugim golom povisio Osredkar, piše Sportsport.

Vladimir Džombić pogađa u devetoj, Elmin Prošić u jedanaestoj, Igor Osredkar u 13. kompletira hat-trick da bi u 15. minuti utješni gol za goste postigao Mahmut Bahtić.

Do odlaska na odmor vidjeli smo još jedan gol u mreži gostiju. Sabahudin Petak je pogodio u 18. minuti.

Sejad Ibrišimović u 22. minuti nastavlja torpediranje gostujućeg tima, a do kraja su još pogađali Sabahudin Petak (2), Edvin Bosnić, Vladimi Džombić, Almedin Bundavica i Izudin Kličić (2) i ponovo Sejad Ibrišimović.

Dodajmo ovome da je u 28. minuti drugi žuti karton kod gostiju dobio Jasmin Rakić.

Revanš u Tešnju na rasporedu je 21. aprila. No, jasno je već nakon ove utakmice, da će taj meč biti puka formalnost.