Srbija dovodi još jedno pojačanje: Roditelji mu porijeklom iz BiH, ima ugovor s Interom

Published

on

Selektor nogometne reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi najavio je da bi popularni Orlovi uskoro mogli dobiti još jedno vrijedno pojačanje, a iako nije htio otkrivati ime, tamošnji mediji saznaju da je riječ o Adrianu Malešu (21) koji nastupa za švicarski Basel iako je ugovorom vezan za milanski Inter.

Maleš je rođen u Luzernu, ali njegovi roditelji su porijeklom iz BiH. Do sada je nastupao za omladinske kategorije reprezentacije Švicarske, ali po svemu sudeći u budućnosti će nastupati za Srbiju.

Maleš je zvanično nogometaš Intera sa kojim ima ugovor do juna 2025. godine, a trenutno je na pozajmici u Baselu, gdje pruža odlične igre u domaćem prvenstvu i Konferencijskoj ligi. Igra na navalnim pozicijama, visok je 189 centimetara, a vrijednost prema portalu Transfermarkt mu je 3.300.000 eura.

Kako podsjeća Kurir, Srbija bi tako nastavila sa dovođenjem odličnih pojačanja u reprezentativni dres, jer tokom dvogodišnjeg mandata Dragana Stojkovića Piksija, pod njihovu zastavu su došli Lazar Samardžić, Vladan Kovačević, Srđan Babić, Stefan Mitrović i Mile Svilar, svi rođeni van granica Srbije.

Maleš bi dres Srbije trebao obući već u junu, kada je na programu drugi “prozor” kvalifikacija za EP.

Sport

Jeličić o nogometašu iz Zenice: “Nevjerojatno odgojeno katoličko hrvatsko stvorenje”

Published

on

By

Joško Jeličić, komentator HTV-a tokom Eura, nakon utakmice Hrvatska – Italija (1:1) u zadnjem kolu skupine, rezultata kojim je Hrvatska gotovo sigurno ispala s EP-a, hvalio je Antu Budimira, napadača Vatrenih rođenog u Zenici. Istaknuo je njegov veliki doprinos nakon što je ušao na poluvremenu.

“Evo što znači centralni napadač. Vidite kako je Budimir ulaskom počeo vezivati stopera, a Hrvatska koristiti to što ima kontrolu igre, kako smo s više igrača počeli dolaziti u završnicu”, počeo je Jeličić, pa nastavio o njegovoj prošlosti:

“Budimira poznajem još od vremena kada je igrao u Lokomotivi. Nevjerojatan profesionalac, nevjerojatno odgojeno katoličko hrvatsko stvorenje. Rano je ostao bez oca. Ima mamu i dvije sestre. Stvarno je momak na svakom mjestu i zato mi je drago zbog njega jer je bio osporavan.”

Nastavi čitati

Sport

Dalić o sudijama: Stalno govorim da smo mali i da smo sami, ali sve je to u vjetar

Published

on

By

Hrvatska je sinoć remizirala s Italijom 1:1 u posljednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva te je tako završila na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala.
Iako je Hrvatska od 55. minute vodila golom Luke Modrića, u osmoj minuti sudijske nadoknade, odnosno u posljednjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je ekipu Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.”Baš boli, baš boli i boljet će još dugo. Nije lako, ali kad sve pogledamo, negdje ti da, negdje ti uzme. Oni penali koje smo prolazili, neke teške utakmice i sad je onda valjda 1:1. Znali smo uživati u pobjedama, moramo se znati ponašati i u ovim teškim trenucima. Ja sam isključivi krivac što nismo prošli grupu. To sam ja kriv. Mogu pohvaliti igrače, mučili su se i trudili ovih mjesec dana. Nije nas išlo i to je to”, rekao je Dalić.

Jedno od pitanja bilo je i zašto je promijenio Modrića.

“Promašio je penal pa je zabio još ljepši gol. Bio je umoran, potrošio se tih 80 minuta i to je bio jedini razlog. Trebalo je trke, pokretljivosti, a Modrić se potrošio”, istakao je.