Connect with us

Magazin

Epilog iz srbijanskog kviza mnoge razbjesnio: Ovo je sve što trebate znati o ljudima (VIDEO)

Published

on

Mene je sramota što moram da vam saopštim da ste vi najslabija karika, rekao je voditelj kviza Nikola Kojo

Vladimir je građevinski radnik bez stalnog zaposlenja. Životna želja mu je bila da nakon kviza “Najslabija karika” koji se emituje u Srbiji ode u Egipat i ta želja mu je umalo bila ostvarena, jer je u posljednjoj epizodi emisije imao najbolji mogući rezultat. Bez ijednog netačnog odgovora.

No, s obzirom da to pravil kviza omogućuju, od preostala dvojica takmičara, njegovi saigrači (koji su imali mnogo netačnih odgovora), glasali su da je on „najslabija karika“, čime su automatski izbacili iz takmičenja.

„Sa 22 tačna odgovora, nijednim netačnim, vi ste moralni pobjednik ovog kviza i primjer mladim ljudima šta znači formalno, a šta suštinsko obrazovanje. Mene je sramota što moram da vam saopštim da ste vi najslabija karika“, rekao je voditelj Nikola Kojo u kvizu.

Prethodno je Kojo upitao dvojicu takmičara koji su Vladimira na podao način izbacili iz kviza “je li vam imalo neprijatno”. Jedna od njih je odgovorio; ne znam zašto bi mi bilo neprijatno”.

Na pitanje voditelja šta misli o svojim saigračima i njihovom glasanju, Vladimir je rekao – „nek im služi na čast“.

„To i ja isto mislim“, rekao je Kojo.

Snimka je brzo postala viralna na društvenim mrežama, a jedna od onih koji ju je podijelio na Twitteru je napisao; Ovo je sve što trebate znati o ljudima.

 

Jedan od korisnika Tvitera, Voja Ostojić, podijelio je ovaj video i tagovao voditelja, glumca Nikolu Koju, pitavši ga za Vladimirov broj.

„Ako neko ima Vladimirov broj telefona, pošto je nezaposleni građevinski radnik, može da mi proslijedi u DM, da promijenimo taj status ‘nezaposlen’. Može pomoć oko broja telefona Nikola Kojo?“, napisao je.

Magazin

Trik za uklanjanje masnoće bez ribanja: Stavite ovo u pećnicu i ujutro će biti blistavo čista

Published

on

By

Postoji mnogo zanimljivih i vrlo jednostavnih trikova koji vam mogu pomoći da se riješite tvrdokorne prljavštine bez jakih hemikalija, a jedna TikTokerica predstavila je svoju metodu koja ne uključuje ribanje pećnice i oduševila svoje pratitelje.

Zašto soda bikarbona i ocat tako dobro čiste zajedno?

 

Soda bikarbona je, naime, natrijev bikarbonat, a u kombinaciji s alkoholnim octom tjera nas da uspješno “manipuliramo” molekulama. Soda bikarbona je zapravo čista suprotnost octu, iako je oštrija od octa i djeluje tako da “otapa organsku tvar”, kaže profesorica hemije na Državnom sveučilištu Oregon May Niemann.

 

Ocat i soda bikarbona nalaze se na suprotnim stranama pH ljestvice, odnosno mjere koliko je neka tvar kisela ili bazna. Kao baza, soda bikarbona otapa organske spojeve koji čine prljavštinu, masnoću i sl., a mineralna struktura njezinih čestica osigurava nježno čišćenje bez ogrebotina.

 

Kao kiselina, ocat dodatno razgrađuje minerale, a, piše Krstarica, kombiniranje ovih sastojaka daje nevjerojatne rezultate! Kada se soda bikarbona pomiješa s octom, kiselina razgrađuje sodu bikarbonu, oslobađajući plin ugljični dioksid, koji pomaže u potpunom uklanjanju prljavštine.

Kako očistiti pećnicu sodom bikarbonom i octom?

Sastojci:

  • pola šolje sode bikarbone
  • jedna kašika deterdženta za pranje posuđa
  • malo vode
  • kašika octa

Kako koristiti?

Ovu smjesu namažite na stijenke rerne i ostavite preko noći. Sljedeći dan samo uzmite krpu i prebrišite pećnicu dok se smjesa potpuno ne ukloni, a zatim je prebrišite krpom namočenom u ocat.

Nastavi čitati

Magazin

VIDEO Vaš ključ auta možda ima skrivenu funkciju, posebno je korisna ljeti

Published

on

By

VAŠ KLJUČ automobila možda ima skrivenu funkciju za koju niste imali pojma.

Trik omogućava da, bez da uopće uđete u auto, spustite prozore i to pritiskom tipke ili tipki na ključu koje svakodnevno koristite za otključavanje i zaključavanje automobila.

Ono što svakako treba naglasiti je da nemaju svi automobili ovu funkciju, no sve više – ima. Naravno, može se razlikovati i od modela do modela.

Kako stvar funkcionira na većini auta koji imaju ovu funkciju

Kako sve funkcionira ako vaš model auta ima ovu funkciju?

Jednostavno, dok ste izvan auta, dulje držanje tipke (nekoliko sekundi) na vašem ključu aktivira polagano spuštanje prozora automobila. Držanje gumba za zaključavanje, pak, podiže prozore.

Postoji još jedna varijanta

No princip nije isti na svim autima koji imaju ovu funkciju.

Ako gornji način ne radi, možete pokušati pritisnuti i malo zadržati tipku za otključavanje, pustiti je i onda je pritisnuti ponovo da biste aktivirali ovu funkciju.

Posebno je korisno ljeti, ali koristiti može i zimi

Ovaj koristan savjet može vam pomoći da, kad temperature počnu rasti, rashladite vozilo prije nego što uđete u njega.

U hladnijim danima otvaranje prozora prije vožnje moglo bi pomoći u odmagljivanju zamagljenih stakala.

Naravno, treba pripaziti da ovu funkciju ne aktivirate nesvjesno i da se neugodno ne iznenadite otvorenim prozorima na autu.

Nastavi čitati

Magazin

Ovaj simptom mogao bi ukazivati na novu varijantu covida, tvrde ljekari

Published

on

By

Kao što smo vidjeli prethodnih godina, toplije vrijeme koje prati proljeće ne donosi uvijek značajno zatišje u slučajevima covida kao što je slučaj sa sezonskim bolestima poput gripe. Nedavna pojava nove dominantne mutacije virusa COVID-19 mogla bi dovesti do ponovnog porasta slučajeva tijekom ljeta.

Iako je još prerano za predviđanja stručnjaka, povećane infekcije covidom mogle bi biti na pomolu jer nova varijanta, nazvana KP.2, preuzima ulogu najistaknutijeg soja, prema projekcijama CDC-a (Centri za kontrolu i prevenciju bolesti), piše The Healthy.

JN.1 bio je dominantan soj nekoliko mjeseci, brzo istisnuvši sve ostale sojeve zbog svoje prenosivosti. Iako je JN.1 bio visoko prenosiv, općenito je uzrokovao blažu bolest, s prethodnim infekcijama i cjepivima koja su sprječavala ozbiljne ishode u usporedbi s drugim sojevima.

Stručnjaci objašnjavaju da je KP.2 evoluirao iz JN.1 i nosi dvije mutacije proteina šiljaka koje bi mogle izazvati zabrinutost. Covid je poznat po svojim čestim mutacijama koje mu mogu pomoći da izbjegne imunitet i nastavi zaraziti ljude, piše N1.

Trenutno, iako rano, istraživanje o KP.2 sugerira da će se na neki način ponašati slično JN.1. Činjenica da je postao poznat dodatno podupire da će biti visoko prenosiv, poput JN.1.

Preliminarna istraživanja sugeriraju da bi KP.2 mogao imati neku sposobnost izbjegavanja imuniteta koji često osiguravaju cjepiva i prethodne infekcije. Međutim, budući da je to mutacija JN.1, cjepiva dizajnirana za JN.1 će vjerojatno pružiti određenu razinu zaštite od njega. Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) primjećuje u svom ažuriranju o poboljšanju budućih cjepiva da se KP.2 “brzo širi u više regija od travnja 2024.” Organizacija dodaje da “potencijalni utjecaj na javno zdravlje novonastalih (npr. KP.2) i budućih varijanti ostaje nepoznat.”

Simptomi koji mogu značiti novu infekciju covidom

Dok se ova nova varijanta proučava, ako se razbolite, iako ste prije imali COVID ili ste bili cijepljeni, pripazite na sljedeće simptome, prema CDC-u:

– Vrućica ili zimica

– Kašalj
– Kratkoća daha ili otežano disanje
– Umor

– Bolovi u mišićima ili tijelu
– Glavobolja

– Novi gubitak okusa ili mirisa
– Grlobolja

– Začepljenost ili curenje nosa
– Mučnina ili povraćanje
– Proljev

Istraživanja dosljedno pokazuju da je najbolji način da spriječite novu infekciju covidom da ostanete u tijeku s cijepljenjem. Vaš status cijepljenja ovisi o vašoj dobi i prethodnim cijepljenjima.

Prema smjernicama CDC-a, osobe u dobi od pet do 64 godine trebale su primiti jednu dozu ažuriranog cjepiva, dok su osobe od 65 ili više trebale primiti dvije doze. Svatko s kompromitiranim imunološkim sustavom trebao bi se posavjetovati s liječnikom kako bi razgovarao o odgovarajućem cijepljenju.

Kao i uvijek, ključno je usredotočiti se na sprječavanje širenja novih infekcija, uključujući često pranje ruku i držanje podalje od drugih kada ste bolesni.

Iako smjernice CDC-a kažu da ljudi više nisu dužni izolirati se s covid infekcijom, trebali bi ostati kod kuće kada su bolesni i vratiti se normalnim aktivnostima tek kada se osjećaju bolje i nemaju temperaturu 24 sata.

Nastavi čitati

Najčitanije