Magazin
FOTO Gdje je i šta radi Ćamil Humačkić, bivši “najpoznatiji bošnjački zet”
Ćamil Humačkić, nekadašnji “najpoznatiji zet u Bošnjaka”, nakon kratkotrajnog braka i još bržeg razvoda od Jasmine Izetbegović nestao je sa društvene i javne scene u Bosni i Hercegovini. Doduše, za Humačkića niko praktično nije ni čuo sve do najave njegovog spektakularnog vjenčanja sa kćerkom jedinicom Bakira i Sebije Izetbegović, nakon kojeg su u javnost “procurili” neki, za Humačkića ne baš afirmativni, detalji iz njegovog života u Njemačkoj – tačnije, njegovo ime pojavilo se na jednoj web stranici tamošnjeg escort servisa, ali je izbrisano sa tog sajta samo par sati nakon što je ova informacija dospjela u javnost.
Nakon zvaničnog razvoda od Jasmine Izetbegović ujesen 2022. godine, samo godinu nakon što su se vjenčali na raskošnoj svadbenoj ceremoniji u sarajevskom hotelu “Evropa”, Humačkić se vratio u Njemačku i okrenuo se novim poslovnim i životnim poduhvatima…
Kako saznajemo, bivši zet Bakira i Sebije Izetbegović u Berlinu je osnovao kompaniju koja se bavi trgovinom kriptovalutama. Na web stranici njegove kompanije navodi se, između ostalog, kako je Humačkić “dobro poznato ime u svijetu kriptovaluta”, te da se “ističe po svom velikom angažmanu u ovom novom obliku finansijske tehnologije.”
– Ćamil Humačkić je svojim angažmanom u kripto trgovanju pokazao da ima dobar osjećaj za trendove u svijetu digitalnih valuta. U Berlinu se njegova kompanija smatra pionirom u primjeni inovativnih strategija trgovanja koje imaju potencijal da oblikuju tržište i promoviraju prihvaćanje kriptovaluta – stoji na pomenutom sajtu.
Screenshot: CH Business
Pored trgovine kriptovalutama, Humačkić u Njemačkoj ima još jedan, prilično skup, hobi. Ćamil se, naime, strastveno bavi kolekcionarstvom i restauracijom oldtimer automobila. Svoju kolekciju automobila i restauratorske radove predstavlja na specijaliziranim njemačkim stranicama.
– Pod stručnim vodstvom Ćamila Humačkića, godine iskustva su spojene sa zanatskim umijećem, omogućavajući klasičnim vozilima da ponovo zablistaju u svom nekadašnjem sjaju – opisano je na Humačkićevoj stranici posvećenoj oldtimerima.
I dok je Humačkić nakon bračnog brodoloma sve svoje potencijale očigledno usmjerio na razvoj poslovne karijere, Jasmina Izetbegović ovih dana najviše je posvećena noćnim provodima, u kojima najčešće uživa u društvu prijateljica.
Jasmina Izetbegović (u sredini) sa prijateljicama Screenshot: Instagram
Podsjetimo, Jasmina Izetbegović i Ćamil Humačkić vjenčali su se u augustu 2021. u Sarajevu, a kum na šerijatskom vjenčanju bio im je predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan.
Šerijatsko vjenčanje je u Begovoj džamiji u Sarajevu obavio reisu-l-ulema IZ u BiH Husein ef. Kavazović, dok je građansko vjenčanje upriličeno u hotelu “Evropa” u prisustvu mnogobrojnih zvanica iz političkog i javnog života BiH, ali i regiona i Evrope.
Iako je svadba bila zatvorena za javnost, danima poslije mediji, kako domaći tako i regionalni, pisali su o tom događaju, nazivajući ga “vjenčanjem godine”.
O razlozima zbog kojih su odlučili okončati brak nakon samo godinu dana ni Jasmina, ni Ćamil nisu se javno oglašavali. Upućeni tvrde da je bilo riječi o klasičnom “neslaganju karaktera”, to jest da su mladi supružnici imali dijametralno suprotne stavove o svom budućem zajedničkom životu, što je na kraju i presudilo njihovoj bračnoj zajednici…
(Slobodna Bosna)
Magazin
FOTO Kamiondžija Ibro kupio sendvič pa se razočarao: ‘Potrošio sam 4,50 maraka, a evo šta sam dobio’
“Izvadio sam sendvič, a tu je samo obična salama. Pomislio sam da je to neka šala, ali nažalost, nije bilo tako. Ja ću dvije kriške a unutra ništa”, našalio se.
“Pojedini pekari postali vise pohlepniji od pumpadžija….smijesno sramotno žalosno”, rekao je Ibro za portal Crna-Hronika koji kaže da je sendvič i komad pizze platio 4,50 KM.
Njegovo nezadovoljstvo nije se završilo samo na kvaliteti hrane, već se osvrnuo i na trendove u pekarskoj industriji.
“Ima dana kada se pitam da li su pekari postali pohlepniji od pumpadžija. Kad sam ja bio mlađi, sendviči su imali puno više sastojaka i bili su ukusniji”, dodao je Ibro, naglašavajući kako se kvalitet hrane smanjuje dok cijene rastu.
Ova situacija otvorila je diskusiju među vozačima i lokalnim stanovništvom o kvaliteti i cijenama hrane koja se nudi na putu. Mnogi vozači se slažu s mišljenjem Ibre i pozivaju pekare da se vrate starim, provjerenim receptima.
Magazin
Mladić unajmio stan, jedne noći ga probudili čudni zvukovi ispod kreveta: ‘Umalo nisam imao srčani’
Na online platformi Reddit, na kojoj korisnici dijele svoja iskustva, od kojih su neka doista neobična i zastrašujuća, 24-godišnjak je otkrio kako je spavao s cimerom istih godina, a da to mjesecima nije znao.
“Probudio sam se oko tri ujutro i čuo zvukove ispod vlastitog kreveta. Prvo sam mislio da umišljam, a onda sam opet čuo. Najprije sam pomislio na miševe”, tvrdi 24-godišnjak, piše Fenix magazin.
Zatim je odlučio upotrijebiti svjetlo pametnog telefona kako bi provjerio šta to proizvodi zvuk ispod njegovog kreveta. Umjesto malih glodavaca, otkrio je odraslog čovjeka.
“Ispod mog kreveta bio je nepoznati mladić, buljio je u mene razrogačenih očiju i vrištao kad sam pogledao. Mislilo sam da ću doživjeti srčani udar“, ispričao je mladić.
Mladić ispod kreveta je bio u pidžami i nakon početnog šoka se počeo ispričavati.
“Pobjegao sam iz stana u restoran brze hrane gdje sam sve ispričao”, napisao je 24-godišnjak.
Na kraju se vratio u stan i tamo zatekao svog “cimera”, te doznao kako i on tu spava već nekoliko mjeseci.
“Priznao je da je spavao pod mojim krevetom nekoliko noći sedmično tokom tri ili četiri mjeseca i da je to radio kako bi mi se približio”, tvrdi 24-godišnjak, koji se u međuvremenu iselio iz stana.
Ispostavilo se kako je njegov stanodavac dao još jednom stanaru stan u podnajam, a da to nije rekao prvom stanaru.
Mladić je rekao kako ne želi više produžiti ugovor o najmu.
“Osjećam se kao da gubim razum i pitam se sanjam li“, napisao je 24-godišnjak, a njegovu su objavu komentirale hiljade ljudi.
Stanodavci uglavnom trebaju suglasnost stanara ako žele dati svoj stan nekome u podnajam na kraće vrijeme. Ako ovaj pristanak nedostaje, to se naziva “neovlašteni prijenos korištenja”, što može rezultirati raskidom bez prethodne obavijesti.
Magazin
Evropska država uvodi “superkamere”: Ne bilježe samo brzinu, već puno prekršaja
AKO KOJIM slučajem autom putujete u Francusku ili kroz tu državu, budite posebno oprezni u budućnosti. Nakon ažuriranja, veliki broj od oko 4000 kamera za mjerenje brzine u Francuskoj dobit će mnoge druge funkcije.
Osim prebrze vožnje sada mogu otkriti drže li vozači dovoljan razmak od vozila ispred, vežu li sigurnosne pojaseve i koriste li mobilni telefon tijekom vožnje, piše AutoKlub.
Francuski mediji otkrili su u aneksu proračuna za 2025. plan za povećanje broja fiksnih kamera na 4160 i omogućavanje najmanje 500 kamera za automatsko kažnjavanje drugih prekršaja osim prekoračenja brzine i prolaska kroz crveno svjetlo, izvještava nizozemski portal AD.
Ove takozvane “superkamere” mogle bi otkriti višestruke prekršaje uz pomoć umjetne inteligencije, citirala je televizija France Info vladine planove. Za proširenje automatiziranih kontrola u prijedlogu proračuna za sljedeću godinu predviđeno je 46.3 milijuna eura, kako za održavanje postojećih kamera, tako i za kupnju novih kamera.
-
BiHprije 6 dana
Stevandić u NSRS-u prozvan zbog 90-ih: “Tada sam stvarao RS, dobio sam metak, povrijedila me granata”
-
Sportprije 4 dana
Velika tragedija u Španiji: Nogometaš poginuo u katastrofalnim poplavama
-
Cazinprije 1 dan
Doborac okupio bh. rukometaše u Cazinu. Stručni štab Zmajeva jači za jedno ime
-
Svijet / Zanimljivostiprije 2 dana
Slučaj u Njemačkoj: Nijemac napao Bosanke, razlog – smetalo mu je što su pričale na maternjem jeziku u autobusu
-
Svijet / Zanimljivostiprije 1 dan
SAD raspoređuju stratešku avijaciju na Bliski istok: Stiže šest bombardera B-52
-
Sportprije 21 sat
UZNEMIRUJUĆE Munja pokosila četvoricu nogometaša, jedan umro na mjestu
-
BiHprije 1 dan
Dodik još jednom poručio kako podržava Trumpa: “Mnogo će bolje razumjeti situaciju u BiH”
-
BiHprije 20 sati
Cijene kafe u ugostiteljskim objektima u BiH i do 5 KM