Sport

Piksi: Srbi ne umiru tako lako, nismo željeli prihvatiti poraz od Slovenije

Published

on

Nogometna reprezentacija Srbije u posljednjim sekundama susreta spasila se danas poraza od Slovenije u 2. kolu Evropskog prvenstva.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a gol vrijedan ostanka u igri za osminu finala je za Srbiju postigao Luka Jović u 96. minuti.

Zanimljiv komentar remija sa Slovenijom dao je selektor Srbije Dragan Stojković Piksi.

“Srbi ne umiru tako lako. Ne predajemo se niti ćemo se predavati. Rezultat je došao kao nagrada za vjerovanje. Za mnoge je utakmica možda bila završena, za nas nije. Ali, jedna teška utakmica. Svaki bod je važan. Svaki rezultat je važan. Ono što je meni važno, to je da smo uspjeli da kreiramo veliki broj šansi, a da nijedna lopta nije ušla u mrežu. Moramo to da prihvatimo. Nismo željeli da prihvatimo poraz od Slovenije. Zato je nagrada i došla”, rekao je Piksi na konferencjiji za medije.

Potom se osvrnuo na Luku Jovića, heroja Srbije.

“Od svakog igrača koji ulazi u igru, očekujem da unaprijedi našu igru. Ne ulazi da bi upisao nastup. Jović je igrač jednog kalibra golgetera. Upravo je to razlog zašto je došlo do osvježenja u napadu. Kasnije i ulazak Sergeja, Samardžića, dvojice po strani. Ne želim ziheraški nogomet, nešto što nije gledljivo. Stvorili smo ne znam koliko šansi, ali mislim da smo na kraju pokazali karakter i da je to najbitnije. Plan je bio da pobijedimo, to valjda govori i sastav tima. Dovoljno govori kvalitet igrača koje smo imali na terenu. Bio bih razočaran da smo zvršili utakmicu bez šuta na gol i šanse. To onda ne bi bilo dobro. Ovako ne mogu ništa da zamjerim igračima. Borili su se, vjerovali i to je najvažnije”, dodao je Piksi nakon toga.

Upitan je selektor Srbije i o sporim ulascima u utakmicu, koji se sada Orlovima sve više ponavljaju.

“U nogometu je sve važno. Naravno da moramo biti mnogo aktivniji, da koristimo prostor i da se ne griješi u lakim pasovima. Svaka greška u lakim pasovima vas dovodi do toga da morate da se vraćate. Odbrana je odradila vrhunski posao, nimalo nije lako igrati sa ovim napadačima Slovenije. Lavovski posao, svaka im čast na tome. Radimo na tome da budemo konstantni 90 minuta, ali to nije lako. Imate protivnike i niz drugih faktora koji utiču na to”, zaključio je Piksi.

Naredni meč Srbija igra u utorak od 21 sat protiv Danske, kada će tražiti pobjedu za vjerovatni plasman u osminu finala.

klix

Sport

Dijamant briljira: Dva gola i asistencija sjajnog Edina Džeke protiv engleskog tima (VIDEO)

Published

on

By

Fenerbahce i Hull City trenutno igraju prijateljski pripremni meč, a ekipa Josea Mourinha vodi sa 4:0.

Gol za vodstvo Fenerbahce postigao je Edin Džeko u 38. minutu, na asistenciju Kenta.

Kombinovali su šest minuta kasnije tadić i Fred, a Brazilac je zabio za 2:0

Gol za 3:0 postigao je Edin Džeko, nakon što je većinu posla odradio Fred.

Pogodak Džeke, drugi na meču pogledajte u nastavku.

Na 4:0 za tursku ekipu povisio je Szymansky u 53. minuti, na asistenciju Džeke.

N1

Nastavi čitati

Sport

Premijerno prikazan film o Zrinjskom, Blaž Slišković oduševljen: Ova priča ostaje vječno zapisana

Published

on

By

Prepuna Kosača bila je mala da primi sve zainteresirane na premijeri filma “HŠK Zrinjski – Priča o ponosu”, a nakon završetka je upućen gromoglasan pljesak od dvije minute ekipi koja je radila na filmu.
Više od 700 zvaničnika i gostiju iz svih sfera društva bilo je u ponedjeljak navečer u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače na premijeri filma o historiji Zrinjskog.”Večer ponosa, sjajna večer i sjajna energija koja je ‘zakucala’ moje emocije. To također govori koliko je svima vama i nama bilo stalo da se priča o Zrinjskom. Ovo je priča o ovom gradu, ne samo o Zrinjskom, historiji s prve polovine prošlog stoljeća koja je ostala neispričana” rekao je reditelj i scenarist filma Dragan Komadina.

Filmom je ostala oduševljena i mostarska legenda Blaž Baka Slišković.

“Zahvalio bih se autorima ovog prekrasnog filma, filma koji svjedoči o nečemu što možda mi mlađi i nismo znali, a na nama je sada da prenesemo na nove naraštaje priču o Zrinjskom, da ona ostane vječno zapisana”, poručio je Baka Slišković.

Glavna zvijezda večeri bio je Luka Modrić, bivši nogometaš Plemića, a danas igrač Real Madrida koji je govor započeo riječima kako se lijepo vratiti u Mostar nakon 20 godina.

“Nadam se da ću u budućnosti dolaziti malo češće. Zahvalio bih se i čestitao ljudima koji su radili ovaj film. Napravili ste odličan i emotivan film, a posebno je odličan naslov ‘Priča o ponosu’ jer Zrinjski je ponos i ja sam ponosan što sam bio dio Zrinjskog i što je moja karijera krenula iz ovog kluba. Hvala navijačima Zrinjskog i gradu Mostaru na ljubavi koju osjećam i danas”, rekao je Modrić nakon čega ga je publika ispratila ovacijama.

Posebno je emotivan bio na kraju Neven Jerkić, producent filma i glavni pokretač čitave priče.

“Film je posvećen svima vama i svima nama koji smo se borili za ovaj grad, za sportsku porodicu Zrinjski”, naglasio je Jerkić poručivši:

“Zrinjski je život i više od toga”.

Nakon Jerkićevog govora dvorana u Kosači je “eruptirala” od pjesme i ovacija.

Film “HŠK Zrinjski – Priča o ponosu” iduće prikazivanje imati će u Zagrebu, a ekipa koja je napravila film ranije je obećala da će film biti ponovno prikazan u Mostaru.

FENA

Sport

Španija u dramatičnom finalu pobijedila Englesku i postala prvak Evrope!

Published

on

By

Nogometna reprezentacija Španije četvrti put je postala šampion Evrope, nakon što je večeras u velikom finalu Eura sa 2:1 potpuno zasluženo savladala Englesku!
Zamalo su Furiju koštali promašaji pri vodstvu od 1:0 jer se Gordi Albion uspio vratiti u igru, ali u heroja Španije se u 86. minuti promovisao Mikel Oyarzabal, koji je pogodio za titulu!

Mirno je bilo u uvodnim minutama utakmice, a onda je dominirati počela Španija, koja u 12. minuti prvi put prijeti preko Nica Williamsa, ali je on izblokiran u posljednji trenutak.

I nakon toga je Španija potpuno kontrolisala igru, Engleska je čekala šanse iz kontranapada, a u takvoj postavci na terenu nismo vidjeli mnogo prilika.

Tek su nova uzbuđenja došla u finišu poluvremena, kada je prvo Kane izblokiran nakon šuta sa 16 metara, a potom Foden poslije slobodnjaka šutira u dobro postavljenog Simona.

Na pauzi između dva poluvremena grozne vijesti saznala je Španija jer je zbog povrede u svlačionici morao ostati ključni igrač na sredini terena Rodri, ali brzo je to zaboravljeno.

Naime, već u 47. minuti Španija stiže do vodstva nakon što je Yamal asistirao Williamsu, a on iskosa s lijeve strane pogađa dalji ugao za 1:0!

Nakon toga smo vidjeli nestvaran promašaj Olma, koji je propustio zicer pretvoriti u gol za 2:0, a kasnije su isto učinili i Morata, te Williams.

U 66. minuti nova šansa za Španiju, kada Yamalov udarac fantastično zaustavlja Pickford, a kažnjena je Furija u 73. minuti.

Bellingham je s lijeve strane vratio loptu za rezervistu Palmera, koji šutira, loptu skreće Zubimendi i vara Simona, koji je ne uspijeva zaustaviti i to je 1:1!

Nakon toga je ponovo pritiskala Španija, a do gola za titulu evropskog prvaka dolazi u 86. minuti preko rezerviste Oyarzabala, koji pogađa za 2:1 na ubačaj Cucurelle s lijeve strane!