Trump dao obećanje Habibu: Zaustavit ću rat u Gazi (VIDEO)

Bivši američki predsjednik Donald Trump dao je obećanje velikom UFC šampionu Habibu Nurmagomedovu kako će zaustaviti rat u Palestini.

Trump se pojavio na UFC-u 302, a snimljen je kako razgovara sa velikim šampionom Nurmagomedovom pored kaveza u kojem se održavaju borbe.

Trump je pratio borbu između Islama Mahačaeva i Dustina Poiriera koju je Dagestanac riješio u svoju korist. Mahačaev je natjerao Poiriera na predaju u petoj rundi zahvatom “barbo choke”.

Nurmagomedov je bio jedan od sekundanata u Islamovom uglu.

Tokom UFC-a 302 Habib se susreo sa Trumpom i poručio mu: “Znam da ćeš zaustaviti rat u Gazi”, na šta je Trump odgovorio:

“Mi ćemo ga zaustaviti. Zaustavit ću rat.”

Sport

Ukrajina se digla iz ponora i preokretom protiv Slovačke vratila u igru za osminu finala

Published

on

By

Nogometna reprezentacija Ukrajine fantastičnim je preokretom savladala Slovačku u meču 2. kola Evropskog prvenstva, koji je okončan rezultatom 2:1 u njenu korist.

Tako se Ukrajina s tri boda uspjela vratiti u igru za plasman u osminu finala Eura, pošto je sada bodovno poravnata sa Slovačkom, ali i Rumunijom koja ima utakmicu manje.

Mnogo je bolje utakmicu otvorila selekcija Slovačke i dominirala je na startu, a prvu veliku šansu je u 10. minuti imao Haraslin. Nakon njegovog šuta je Ukrajinu spasio golman Trubin.

U 11. minuti nova sjajna prilika za Slovake. Schranz je dočekao centaršut na drugoj stativi, ali pogađa samo stativu!

Do vodstva je Slovačka stigla u 17. minuti upravo preko Schranza, koji pogađa nakon što se lopta odbila do njega poslije slobodnjaka Hancka i odbrane Trubina.

Nakon pola sata igre probudila se Ukrajina i prijetila je prvo preko Dovbika, a Pekarik je spasio Slovake dobrom intervencijom u odbrani.

Potom je opet Dovbik u narednom napadu bio opasan po gol Slovačke, a loptu nakon njegovog šuta u mrežu nije uspio skrenuti Jarmolenko.

U 34. minuti Timčik pogađa stativu gola Slovaka, a potom je Zinčenko izblokiran.

Dobro je Ukrajina počela i drugo poluvrijeme, a kolosalnu priliku u 51. minuti je propustio Dovbik, koji glavom s pet metara loptu šalje preko prečke.

U 54. minuti je Ukrajina izjednačila, a Šaparenko je bio strijelac gola nakon sjajne povratne lopte Zinčenka.

Nastavila je Ukrajina i nakon toga igrati mnogo bolje od Slovačke i pritiskati, a u 74. minuti Mudrik nakon dodavanja Jaremčuka pogađa stativu!

Bila je to najava problema za Slovake, pošto u 80. minuti Ukrajinci stižu do gola za preokret i vodstvo od 2:1! Šaparenko je fantastičnom dugom loptom pronašao Jaremčuka u kaznenom prostoru, a on uspijeva progurati loptu ispod Dubravke i poslati je u mrežu.

Do kraja je ostalo 2:1 za Ukrajinu, koja se s tri boda potpuno vratila u igru za osminu finala. U posljednjem kolu će igrati protiv Belgije u utorak, dok će Slovaci odmjeriti snage sa Rumunijom.

Rezultat i strijelci:

Slovačka – Ukrajina 1:2 (Schranz 17’ / Šaparenko 55’, Jaremčuk 80’)

By

Nogometna reprezentacija Srbije u posljednjim sekundama susreta spasila se danas poraza od Slovenije u 2. kolu Evropskog prvenstva.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a gol vrijedan ostanka u igri za osminu finala je za Srbiju postigao Luka Jović u 96. minuti.

Zanimljiv komentar remija sa Slovenijom dao je selektor Srbije Dragan Stojković Piksi.

“Srbi ne umiru tako lako. Ne predajemo se niti ćemo se predavati. Rezultat je došao kao nagrada za vjerovanje. Za mnoge je utakmica možda bila završena, za nas nije. Ali, jedna teška utakmica. Svaki bod je važan. Svaki rezultat je važan. Ono što je meni važno, to je da smo uspjeli da kreiramo veliki broj šansi, a da nijedna lopta nije ušla u mrežu. Moramo to da prihvatimo. Nismo željeli da prihvatimo poraz od Slovenije. Zato je nagrada i došla”, rekao je Piksi na konferencjiji za medije.

Potom se osvrnuo na Luku Jovića, heroja Srbije.

“Od svakog igrača koji ulazi u igru, očekujem da unaprijedi našu igru. Ne ulazi da bi upisao nastup. Jović je igrač jednog kalibra golgetera. Upravo je to razlog zašto je došlo do osvježenja u napadu. Kasnije i ulazak Sergeja, Samardžića, dvojice po strani. Ne želim ziheraški nogomet, nešto što nije gledljivo. Stvorili smo ne znam koliko šansi, ali mislim da smo na kraju pokazali karakter i da je to najbitnije. Plan je bio da pobijedimo, to valjda govori i sastav tima. Dovoljno govori kvalitet igrača koje smo imali na terenu. Bio bih razočaran da smo zvršili utakmicu bez šuta na gol i šanse. To onda ne bi bilo dobro. Ovako ne mogu ništa da zamjerim igračima. Borili su se, vjerovali i to je najvažnije”, dodao je Piksi nakon toga.

Upitan je selektor Srbije i o sporim ulascima u utakmicu, koji se sada Orlovima sve više ponavljaju.

“U nogometu je sve važno. Naravno da moramo biti mnogo aktivniji, da koristimo prostor i da se ne griješi u lakim pasovima. Svaka greška u lakim pasovima vas dovodi do toga da morate da se vraćate. Odbrana je odradila vrhunski posao, nimalo nije lako igrati sa ovim napadačima Slovenije. Lavovski posao, svaka im čast na tome. Radimo na tome da budemo konstantni 90 minuta, ali to nije lako. Imate protivnike i niz drugih faktora koji utiču na to”, zaključio je Piksi.

Naredni meč Srbija igra u utorak od 21 sat protiv Danske, kada će tražiti pobjedu za vjerovatni plasman u osminu finala.

klix

Sport

Šok utakmica u Minhenu: Srbija u 96. minuti izbjegla poraz od Slovenije

Published

on

By

Nogometaši Slovenije i Srbije su podijelili su bodove na Football Areni u Minhenu u okviru drugog kola grupe C Evropskog prvenstva odigravši neriješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme utakmice u Minhenu nam je ponudilo mnogo uzbuđenja, a rezultat se u nekoliko navrata mogao mijenjati. Slovenci su najbolju priliku za vodstvo imali u 38. minuti kada se Elšnik iznenada našao u prilici i šutirao, ali je uzdrmao stativu, a u nastavku akcije lopta je došla do Šeška koji je šutirao veoma loše.Četiri minute kasnije Vlahović je propustio zicer za Srbiju. Živković je ubacio loptu s desne strane, Mitrović se lijepo zagradio i potom izašao sam pred Oblaka, no golman Slovenije je sjajno odbranio njegov udarac.

Na samom početku drugog poluvremena Oblak je odbranio još jedan zicer Vlahoviću, a nakon pola sata igre istakao se i Rajković nakon šuta šeška iz daljine.

Slovenci su poveli u 69. minuti nakon kontranapada. Elšnik je ubacio loptu s lijeve strane, a na drugoj stativi je bio desni bek Slovenije Karničnik kojem nije bilo teško poslati loptu u gol za 1:0.

Srbija je do kraja utakmice pokušavala stići do izjednačenja, a u 96. minuti je u tome i uspjela golom Jovića za konačnih 1:1.

Slovenija nakon dvije odigrane utakmice ima dva, a Srbija jedan bod. U ovoj grupi danas se u 18 sati igra i duel između Engleske i Danske. U trećem kolu Srbija će igrati protiv Danske, a Slovenija protiv Engleske.