Vuković “odjavio” Zmajeve i Barbareza: Zbog pritiska javnosti, najbolje je da se ne pojavim

Published

on

Novopečeni bosanskohercegovački reprezentativac David Vuković neće se pojaviti na okupljanju reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Naime, kako prenosi zvanični sajt Borca, Vuković je odluku donio nakon finalne utakmice Kupa naše domovine i kako je istakao “uvredljivih komentara u javnosti”.”Donio sam odluku da se zbog pritiska javnosti i raznih komentara poslije utakmice sa Zrinjskim ne pojavim na okupljanju reprezentacije BiH i smatram da je tako najbolje za sve navijače”, rekao je Vuković za zvanični sajt Borca i dodao:

“Mislim da nakon novonastalih dešavanja ne mogu pomoći reprezentaciji jer nisam u mogućnosti da budem dovoljno skoncentrisan i da dam svoj maksimum na terenu, na treninzima, kao i na samim utakmicama”.

Za kraj je poželio puno sreće našoj nacionalnoj selekciji u utakmicama protiv Engleske i Italije.

“Reprezentaciji Bosne i Hercegovine želim svu sreću na prijateljskim utakmicama kao i u svim ostalim takmičenjima u budućnosti”, poručio je on.

klix

Sport

Nurkić klanjao bajram-namaz u Srebrenici i obradovao vjernike svojim dolaskom

Published

on

By

Centralna bajramska svečanost za područje Medžlisa Islamske zajednice Srebrenica održana je jutros u Bijeloj džamiji, a među mnogobrojnim vjernicima bajram-namaz u ovom gradu klanjao je i proslavljeni bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Zvijezda NBA lige nalazi se na odmoru nakon što je okončao sezonu u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a svoje vrijeme je poklonio i dolasku u Srebenicu.

Nurkić često pomaže onim kojima je pomoć neophodna te je posebno emotivno vezan za Srebrenicu, a svojim prisustvom je jutros obradovao sve vjernike u džamiji.

Fotografiju iz džamije je potom ponosno podijelio na svojim društvenim mrežama, a nakon bajram-namaza u kućnoj atmosferi družio se i s potpredsjednikom RS-a Ćamilom Durakovićem.Inače, bajram-namaz se tradicionalno klanja u Bijeloj džamiji koja je i ove godine bila premala da primi sve vjernike.

Bajram-namaz je na području opštine Srebrenica klanjan i u Gornjim Potočarima, Sućesci, Osmačama, Slapovićima, Osatu, Dobraku, Luci i Kruševom Dolu.

By

Nogometna reprezentacija Španije deklasirala je Hrvatsku rezultatom 3:0 u 1. kolu grupe B i potvrdila je da je jedan od najozbiljnijih pretendenata u borbi za titulu.
Španci su pitanje pobjednika riješili još u prvom poluvremenu kada su ekspresno postigli tri gola, a do kraja su bez većih problema sačuvali ubjedljivo vodstvo.

Hrvatima nije pomogla ni pomoć 50.000 navijača s tribina, jer je u 29. minuti Morata izbjegao ofsajd zamku i matirao istrčalog Livakovića za 1:0.

Radost Španaca nije se ni stišala, a već je bilo 2:0. Fabian Ruiz je majstorski prevario dva hrvatska igrača, šutirao je sa 16 metara, a lopta zakačila Pongračića i završila u mreži za 2:0.Potop Hrvatske kompletirao je Dani Carvajal u 45. minuti kada je umakao odbrani poslije centaršuta Laminea Yamala i iz blizine postigao gol za 3:0.

Inače, mladi Yamal je postao najmlađi igrač u historiji Eura sa 16 godina i 338 dana. Pretekao je Poljaka Kacpera Kozlowskog koji je imao 17 godina i 246 dana kada je 2021. godine zaigrao protiv Španije.

U drugom poluvremenu Hrvatska je imala više loptu u svom posjedu, ali prvi su prijetili Španci. Yamal je izašao sam ispred Livakovića koji je fenomenalno odbranio.Na drugoj strani, Hrvatska je propustila kolosalnu šansu. Kovačić je vratio za Budimira, lopta je došla do Stanišića čiji udarac iz neposredne blizine fenomenalno je zaustavio Cucurella, a u nastavku akcije Simon boksovao loptu u gol-aut.

U 81. minuti dosuđen je penal za Hrvatsku, ali udarac Petkovića odbranio je Simon. Lopta se potom odbila do Perišića koji je uposlio Petkovića i kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu, ali gol je poništen i ostalo je 3:0.

Hrvatska će u narednom kolu u četvrtak igrati protiv Albanije, dok Španiju očekuje okršaj s Italijom.

Rezultat i strijelci:

Španija – Hrvatska 3:0 (Morata 29’, Fabian Ruiz 32’, Carvajal 45'+2)

Tabela:

Sport

Švicarska pobjedom protiv Mađarske napravila veliki korak ka osmini finala Eura

Published

on

By

Nogometna reprezentacija Švicarske pobijedila je selekciju Mađarske rezultatom 3:1 u 1. kolu grupe A Evropskog prvenstva u Njemačkoj i već sad je napravila važan korak ka plasmanu u osmini finala.

Švicarci su odigrali perfektno prvo poluvrijeme u kojem su potpuno dominirali i nadigrali Mađare, a produkt takve igre su bila i dva gola.

U 13. minuti Duah je lijepo pogodio nakon sjajne asistencije Aebischera, a potom je rasppoloženi Aebischer fantastičnim udarcem matirao Gulacsija i udvostručio prednost Švicarske u 45. minuti za visokih 2:0.

U nastavku su Mađari zaigrali znatno bolje i bili su opasniji, a do gola nade su došli u 63. minuti. Szoboszlai je ubacio s lijeve strane, a Varga pogodio mrežu Sommera za 2:1.

Do kraja je Mađarska imala više od igre, ali nije nije mogla do izjednačenja, a u sudijskoj nadoknadi Embolo je postavio konačnih 3:1

Podsjetimo, pobjednici i drugoplasirani iz svake grupe proći će u nokaut fazu, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Švicarska – Mađarska 3:1 (Duah 13’, Aebischer 45’, Embolo 90+3’ / Varga 63’)