Sport

Đokovićeva poruka navijačima koji su navijali protiv njega: Lakuuuu noooć, ne možete mi ništa! (VIDEO)

Published

on

Novak Đoković dao je zapaljivu izjavu nakon pobjede nad Holgerom Runeom u osmini finala Wimbledona.

Sedmostruki šampion najvećeg turnira imao je poruku za navijače koji su glasnim navijanjem za Runea htjeli da ga isprovociraju.

“Čestitam iz dubine duše svim navijačima koji su ostali ovdje, a svima koji su odabrali da pokažu nepoštovanje – želim vam lakuuuuuuuuu noooooooć. Gooood niiight. Na Turu sam više od 20 godina, znam sve trikove. Ljudi ovdje vole tenis, plate kartu, cijene napore igrača. Igrao sam u mnogo neprijateljskijim atmosferama, ne možete mi ništa”

Kada je u pitanju sam meč, Novak je rekao:

„Veoma sam zadovoljan. Mislim da on nije igrao blizu svog najboljeg nivoa. Izgubio je prvih 12 poena, to je možda uticalo na njega malo, nije lako ni igrati na ovom Centralnom stadionu, stresno je. Zadovoljan sam igrom, spasio sam nekoliko brejk lopti, bio sam čvrst u situaciji kada je moglo da se okrene, u završnici trećeg seta. Pristojna igra, zadovoljan sam pobjedom u tri seta”

Sport

Sjajni odbojkaši BiH furiozno savladali Njemačku za finale Paraolimpijskih igara

Published

on

By

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Paraolimpijskih igara u Parizu, pošto je danas u polufinalnom meču furiozno savladala selekciju Njemačke sa 3:0.

Meč je trajao sat i 17 minuta, a reprezentacija BiH je osigurala svoju 28. medalju na velikim takmičenjima, pošto sada u Parizu u najgorem slučaju može biti srebrena.

Naišli su Zlatni ljiljani na jako dobar otpor Nijemaca u prvom setu, gdje smo vidjeli potpuno ravnopravnu borbu dva tima, a na kraju je BiH stigla do vodstva rezultatom 25:23.

Zaprijetili su Nijemci bili u finišu seta serijom 4-0, ali zaustavio ju je selektor Ifet Mahmutović time-outom, nakon kojeg naši odbojkaši privode set kraju. Potom je uslijedio lakši dio posla.

Nevjerovatnu dominaciju bh. odbojkaša vidjeli smo u drugom setu, koji su okončali za nestvarnih 16 minuta, a slavili su rezultatom 25:6. Nijemci su bili potpuno nemoćni.

Sjajnom serijom od 3:0 otvorila je BiH treći set, ali ubrzo su se probudili Nijemci i došli u rezultatski egal (6:6).Bila je BiH nakon toga konstantno u prednosti, a onda je uslijedila jedna serija Nijemaca od 5-0 za poravnanje 20:20 i dramu u finišu seta.

Propustili su odbojkaši BiH četiri meč-lopte, ali na kraju slave 31:29 za konačni trijumf. Najbolji je danas u timu BiH bio Mirzet Duran sa 17 osvojenih poena, za njih 13 zasluge idu Safetu Alibašiću, dok je 10 poena osvojio Ermin Jusufović.

U finalu paraolimpijskog turnira će Bosna i Hercegovina igrati protiv boljeg iz duela Irana i Egipta, koji je na rasporedu od 14 sati.

Treba reći da su već sada odbojkaši BiH ostvarili bolji rezultat u odnosu na Paraolimpijske igre u Tokiju prije tri godine, kada su osvojili bronzanu medalju, odnosno treće mjesto.

By

Ismail Barlov, mladi bosanskohercegovački paraolimpijac, ostvario je izvanredan uspjeh na Paraolimpijadi u Parizu. Nakon što je 4. septembra osvojio prvo mjesto u polufinalu utrke na 50 metara prsno, Ismail se večeras, 4. septembra, borio za zlatnu medalju u finalnoj utrci.

Naš šampion je u finalu zauzeo 2.mjesto i osvojio je srebrnu medalju.

Finale je održano u Parizu i direktan prijenos je bio dostupan na programu BHRT-a

Ismailov uspjeh predstavlja veliki trenutak za bosanskohercegovački sport i dodatno je potvrdio njegov status kao jednog od najboljih paraolimpijaca.

Njegov uspjeh je inspiracija za sve nas i radujemo se njegovim budućim postignućima!

Radiosarajevo.ba

Sport

Bravo! Fenomenalni Ismail Barlov s prvog mjesta prošao u finale Paraolimpijskih igara

Published

on

By

Mladi bosanskohercegovački paraolimpijac Ismail Barlov nastupio je u drugoj disciplini na Paraolimpijskim igrama u Parizu i s prvog mjesta izborio je plasman u finale.

Barlov (13) je jutros nastupio u konkurenciji 50 metara prsno, gdje se takmičio među sedam polufinalista u prvoj kvalifikacionoj grupi.

Ukupno je osam najboljih iz dvije kvalifikacione grupe (po sedam takmičara) izborilo plasman u finale, a tu je naš Ismail Barlov odradio fantastičnu utrku i pobijedio u kvalifikacijama.

Barlov je zauzeo prvo mjesto, ubjedljivo ispred svih rivala. Zabilježio je vrijeme 1:04.06, što je već sada dovoljno za plasman u finale, iako se tek treba održati druga polufinalna utrka.

Drugo mjesto zauzeo je Meksikanac Tronco Sanchez s 3,27 sekundi zaostatka za našim mladim takmičarem, dok je treće mjesto zauzeo njegov sunarodnjak Zarate Rodriguez sa zaostatkom 5,91.

Ukupno, računajući obje polufinalne utrke, Barlov je zabilježio treće vrijeme od svih takmičara i nadamo se da će naš mladi plivač ostvariti olimpijsku medalju.

Finale je na rasporedu večeras od 18:35 uz direktan TV prijenos u programu BHRT-a.