Connect with us

Uncategorized

Amerikanci objavili ‘cifre’: Koliko su zaradili Džeko, Merlin, Brena, Bregović…

Published

on

Američka web stranica Celebrity net worth, koja se bavi procjenama ukupne imovine i financijskih aktivnosti slavnih osoba u svojoj bazi ima i listu najbogatijih slavnih osoba iz bivše Jugoslavije.

U bazi Celebrity net wortha nalazi se i imena naših slavnih osobe iz svijeta sporta, muzike i ostalih grana showbiza, osim njihovih biografija, nalazi se i procijenjena vrijednost njihove imovine.

U nastavku pogledajte neto vrijednosti zvijezda poput Dine Merlina, Lepe Brene, Edina Džeke i mnogih drugih.

Daleko najbogatija slavna osoba s naših prostora je Novak Đoković čija je neto vrijednost procijenjena na 220 miliona dolara.

Novak Đoković – neto vrijednost 220 miliona dolara

Novak Đoković je srpski profesionalni teniser koji ima neto vrijednost od 220 miliona dolara. Đoković je postao jedan od najboljih tenisera svih vremena nakon karijere ispunjene impresivnim pobedama.

Đoković je 2016. godine postao je prvi igrač koji je osvojio sve četiri glavne titule na tri različite podloge. On je i jedini teniser koji je osvojio svih devet Masters 1000 turnira. Tokom svoje karijere, bio je najbolje rangirani igrač ATP-a u pet različitih navrata. Đoković je poznat po rivalstvu sa Rafaelom Nadalom, a ova dva igrača su proizvela neke od najzabavnijih mečeva u historiji tenisa.

Dino Merlin – neto vrijednost 100 miliona dolara

Dino Merlin je bh. kantautor, muzičar i producent koji ima neto vrijednost od 100 miliona dolara. Dino Merlin je rođen u Sarajevu, Bosna i Hercegovina, u septembru 1962. godine. Jedan je od najpopularnijih i najuspješnijih umjetnika iz Bosne i Hercegovine. Merlin svira gitaru, bas gitaru i klavijature i svira stilove kao što su pop, pop/rock, pop/folk i disko. Osnovao je bend Merlin 1983. godine i s njima snimio pet albuma. Merlin je svoju solo karijeru započeo 1991. godine i objavio osam solo albuma.

Dragana Mirković – neto vrijednost 100 miliona dolara

Dragana Mirković je srpska pop-folk pjevačica koja ima neto vrijednost od 100 miliona dolara. Rođena je u Kasidolu u Jugoslaviji u januara 1968. Jedna je od najuspešnijih umjetnica sa prostora bivše Jugoslavije, a također je popularna u Bugarskoj i Rumuniji.

Dragana Mirković je objavila 20 studijskih albuma od 1984. do 2012. Dragana i njen suprug su vlasnici satelitskog balkanskog muzičkog kanala DM SAT i ona je umjetnički direktor. Njeni muzički stilovi uključuju folk, turbo-folk i pop-folk. Prodala je više od 10 miliona ploča.

Luka Modrić – neto vrijednost 75 miliona dolara

Luka Modrić je hrvatski fudbaler koji ima neto vrijednost od 75 miliona dolara. Od 2021. Modrić igra za Real Madrid u španskoj La Ligi. Promatrači općenito vide Modrića kao jednog od najboljih veznih igrača svih vremena, a on je i nadaleko poznat kao najbolji hrvatski igrač. Nakon što je karijeru započeo u zagrebačkom Dinamu kao 16-godišnjak, na kraju je stigao do Tottenhama i dugi niz godina igrao u engleskoj Premijer ligi.

Nakon što je dokazao svoj kvalitet, Luka se pridružio Real Madridu 2012. godine. Brzo je postao sastavni dio “Los Blancosa”, osvajajući mnoge Lige šampiona i druge titule sa španskim klubom. Kao individualni igrač, Modrić je osvojio više nagrada za “Najboljeg veznog igrača”, kao i željenu Zlatnu loptu. Osim toga, Luka je bio važan igrač za hrvatsku reprezentaciju, čiji je kapiten. Vrhunac njegove međunarodne karijere vjerovatno je bio Svjetsko prvenstvo 2018., kada je doveo Hrvatsku do finala, iako je na kraju izgubio od Francuske.

Lepa Brena – neto vrijednost 25 miliona dolara

Lepa Brena je jugoslovenska pjevačica i poslovna žena koja ima neto vrijednost od 25 miliona dolara. Lepa Brena je rođena u Tuzli, NR Bosna i Hercegovina, FNR Jugoslavija, oktobra 1960. godine. Njeni muzički stilovi uključuju pop i folk. Bila je jedna od posljednjih popularnih grupa prije raspada Jugoslavije i postala je simbol bivše države.

Lepa Brena je sa suprugom teniserom Slobodanom Živojinovićem i prijateljem Sašom Popovićem osnovala Grand produkciju. Prodali su kompaniju za 30 miliona eura 2019. godine. Svoj debi studijski album “Čačak, Čačak” objavila je 1982. godine i tokom godina objavila niz albuma. Također, se pojavila u filmovima kao što su “Hajde da se volimo” i njegova dva nastavka. Lepa Brena je prodala više od 40 miliona ploča. Sa suprugom ima dvoje djece nakon udaje 1991. godine.

Edin Džeko – neto vrijednost 23 miliona dolara

Edin Džeko je bh. fudbaler koji ima neto vrijednost od 23 miliona dolara. Igra na poziciji napadača i poznat je kao “bosanski dijamant”. Edin Džeko je rođen 17. marta 1986. godine u Sarajevu, SFR Jugoslavija. Svoju omladinsku karijeru započeo je u Željezničaru 1995. godine, a u timu je ostao dvije sezone nakon što im se profesionalno pridružio 2003. Od 2005. do 2007. igrao je za Teplice, iako je 2005. godine poslan na pozajmicu u Ústí nad Labem. 2007. godine prelazi u VfL Wolfsburg. Od 2011. godine je član Manchester Cityja.

Tokom sezone 2011-12, postigao je četiri gola u meču protiv Totenhem Hotspura, ostvarivši savršen het-trik. Na međunarodnom planu, Edin Džeko igra za profesionalni tim Bosne i Hercegovine od 2007. godine. U sezoni 2008-09 osvojio je Bundesligu sa VfL Wolfsburgom. Od dolaska u Manchester City, Džeko je također osvojio Premijer ligu 2011-12 (klub je sljedeće sezone bio drugoplasirani), FA Community Shield 2012. i FA kup 2010-11. Džeko je također osvojio brojne pojedinačne nagrade: bosanskohercegovački fudbaler godine 2009., 2010. i 2011-12; Fudbaler godine Bundeslige 2008-09 i najbolji strijelac u sezoni 2009-10 i višestruka priznanja za igrača mjeseca.

Zdravko Čolić – neto vrijednost 20 miliona dolara

Pjevač Zdravko Čolić koji ima neto vrijednost od 20 miliona dolara smatra se jednom od najvećih zvijezda u regiji. “Vrlo je popularan na području nekada poznatom kao Jugoslavija. Objavio je 15 studijskih albuma, koji su prodavani u nevjerojatnim tiražima širom Jugoslavije, a prelazili su 700.000 primjeraka. Snimao ih je i u Londonu, zahvaljujući Jugotonu. Prvi je pjevač kojem je dodijeljena dijamantska ploča te diskografske kuće. Zdravko je krajem 2019. godine uspio napuniti šest beogradskih Arena turnejom pod nazivom “Ono malo sreće” i time postavio rekord kada su u pitanju domaći izvođači i njihov glazbeni uspjeh.

Goran Bregović – neto vrijednost 20 miliona dolara

Kompozitor i tekstopisac Goran Bregović može se pohvaliti bogatim iskustvom kada je njegova karijera u pitanju, ali i inozemnim saradnjama. Njegovo bogatstvo ravno je Čolićevom. Bregović je ujedno i pjevač, ali svira i gitaru i bas. Početnu popularnost stekao je kao vođa, autor pjesama i gitarist grupe Bijelo Dugme. Bend je formiran 1974. i trajao je do 1989. godine. Goran Bregović je snimio nekoliko filmova, uključujući “Dom za vješanje“, “Gluvi barut“, “Kuduz“, “Arizona Dream“. Skladao je pjesme za mnoge popularne glazbenike uključujući Iggyja Popa.

Uncategorized

Sjećate li se Mirne iz serije “Lud, zbunjen, normalan”: Glumila je u turskim serijama s Burakom Ozcivitom

Published

on

By

Glumila je u filmu ‘Snijeg’ 2008., ‘U zemlji krvi i meda’ 2011., a mnogi će je pamtiti i po ulozi Mirne, Damirove djevojke, u popularnoj bh. seriji ‘Lud, zbunjen, normalan’
Bosanskohercegovačka glumica Alma Terzić već nekoliko godina živi i radi u Turskoj. Rođena je 1987. godine u Zenici.

Glumačku karijeru nastavila je u Turskoj nakon što je upoznala svog sadašnjeg supruga Murata Saracoglua, sa kojim ima kćerku Lejlu.

Glumila je u filmu ‘Snijeg’ 2008., ‘U zemlji krvi i meda’ 2011., a mnogi će je pamtiti i po ulozi Mirne, Damirove djevojke, u popularnoj bh. seriji ‘Lud, zbunjen, normalan’.

Kada je riječ o turskoj kinematografiji, glumila je i u seriji “Veličanstveno stoljeće: Kosem” gdje se u liku Ester Hatun pojavljuje u 14 epizoda.

Potom je zaigrala i u “Kuruluş Osman”, tv serija koja je oborila rekorde gledanosti, a i dalje osvaja srca stranih gledalaca, radeći sa imenima kao što su Burak Ozcivit, Nurettin Sonmez i Saruhan Hunel, Alma Terzić igra lik Sofije.

Nastavi čitati

Uncategorized

Po prvi put snimljen “ledeni prst smrti”: Neobičan prirodni fenomen koji ubija sve pred sobom (VIDEO)

Published

on

By

Nesvakidašnji i pomalo zastrašujući fenomen prvi put je snimljen kamerom, a zadivljujuća snimka krije smrtonosnu tajnu.

Ono što se na prvi pogled čini kao neka vrsta tornada, zapravo je led snimljen pod morem na Antarktiku.

Izvijajući led se spušta sve do morskog dna, gdje su razbacane stotine morskih zvijezda i drugih bića iz mora.

Ovaj fenomen je nevjerovatno opasan i nazvan je “ledeni prst smrti”.

Led se zamrzne i ubija sve oko sebe kada dotakne morsko dno, odnosno, to je stalaktit koji zamrzava morski život, piše BBC.

Vruća morska toplina izlazi iz leda i dolazi u kontakt sa ledeno hladnim morem. Tako se na površini slana voda učvršćuje i formira ovaj ogroman stalaktit.

Gledatelji su oduševljeni neobičnim snimkom.

“To je kao jako spora munja pod vodom”, istaknuo je jedan komentator.

“Ludo je kako nešto na Antarktiku može ubiti sve oko sebe samo dodirivanjem tla. Cool zaista”, dodao je drugi.

 

Nastavi čitati

Uncategorized

Za pet dana do krova nad glavom, 3D kuće koštaju 5.000 eura (VIDEO)

Published

on

By

Odaberite mjesto na kojem želite da sagradite kuću ili vikendicu.

Moraćete se zadovoljiti veličinom od pedesetak kvadrata, što je prostor u kojem ćete dobiti spavaću sobu, dnevni boravak, kuhinju i kupatilo.

Ispred kuće ćete imati i natkriveni trem na koji komotno stane sto i nekoliko stolica. Firma koju ste unajmili s radovima će početi u ponedjeljak, a završiće već u petak, tako da ćete za vikend, dakle pet dana od početka gradnje, moći imati žurku za useljenje.

Zvuči nemoguće? Šta ako na sve već opisano dodamo i cijenu od pedesetak evra po kvadratu, odnosno pet hiljada eura za cijeli objekat?

Vjerovatno ćete reći da smo potpuno poludjeli, ali kuće koje je od poda do plafona, dakle, doslovno od nule, moguće sagraditi za manje od nedjelju dana gotovo bilo gdje na svijetu za cijenu prosečnog polovnog automobila starog desetak godina – već postoje, piše Večernji list.

Uspjeli da snize cijenu kuće

“Nakon razornog potresa jačine čak sedam stepeni po Rihteru koji je 2010. godine praktično sravnio sa zemljom glavni grad Haitija, a zbog kojeg je između 2 i 3 miliona ljudi ostalo bez krova nad glavom, došao sam u tu državu kao humanitarac koji želi da pomogne tim ljudima koji više nisu imali ništa. Donirao sam novac različitim udruženjima, ali shvatio sam da je to sve kap u moru, osjećao sam se jadno i nemoćno dok sam hodao među stotinama hiljada ljudi koji su spavali u blatu na ulicama. Razmišljao sam šta da napravim i zatim sam s još nekoliko prijatelja osnovao neprofitnu organizaciju koju sam nazvao New Story i tu je sve krenulo“, opisuje Amerikanac Bret Hagler početak te, što je uostalom i naziv same kompanije, nove priče.

New Story ubrzo se udružio s firmom ICON, koja se nalazi u Silicijumskoj dolini, inače specijalizovanom za 3D štampanje, a nakon otprilike dvije godine saradnje uspjeli su, još krajem 2018. godine, da “isprintaju“ prvu 3D kuću.

Imala je 33 kvadrata i njena izrada koštala je desetak hiljada dolara, a daljnjom optimizacijom uspjeli su da snize cijenu na sedam hiljada dolara. Sagradili su pedesetak takvih kućica u Meksiku, a zatim su se bacili na konstruisanje novog printera koji su lane dovršili i nazvali ga Vulkan II.

Krov nad glavom za milione

Riječ je o grdosiji visokoj 3,5 i širokoj 8,5 metara koja će betonsku konstrukciju kuće, odnosno pod, zidove i delove krova isprintati za otprilike 24 sata, nakon čega oni moraju da se suše nekoliko dana.

U drugoj fazi ipak su vam potrebni radnici da bi postavili vrata, prozore, dio krova i instalacije, a uigranom timu od četiri do pet ljudi za to su u prosjeku bila potrebna dva dana.

“Kuća je izuzetno otporna na sve ekstremne vremenske uslove poput, na primjer, tornada, a može da izdržati i potres magnitude 8 stepeni po Rihteru jer je sagrađena od posebne betonske mešavine koju smo nazvali Lavacrete. Iznutra je dosta svijetla, uglovi nisu oštri nego zaobljeni tako da i izgleda dosta moderno. Ove godine u Južnoj Americi sagradićemo cijelo naselje od stotinu identičnih kuća u koje ćemo, u saradnji s lokalnim vlastima, useliti najsiromašnije porodice koje dnevno zarađuju manje od tri dolara“, objašnjava osnivač New Storyja.

Ističe da će ove godine početi s prodajom svog printera, a dugoročni plan je sa stotinama miliona ljudi koji ga sada nemaju, bukvalno, obezbijede krov nad glavom.

Nastavi čitati

Najčitanije