Connect with us

Sport

Da li je penal za Englesku bio čist? Pogledajte gol koji je “ugasio” Zmajeve u Newcastleu

Published

on

Nogometaši Bosne i Hercegovine sinoć su poraženi na St. James Parku od Engleske u debiju Sergeja Barbareza na klupi Zmajeva, a ključnim se ispostavio penal u 60. minuti susreta koji se nije dobro vidio tokom prijenosa uživo.

Podmlađena ekipa Zmajeva izgledala je čvrsto i borbeno u prvih sat vremena igre na sjeveru Engleske. Međutim, pravo niotkud je u 60. minuti dosuđen penal za Engleze, a ta situacija privukla je dosta pažnje u našim, ali i engleskim medijima.

Nesvakidašnja situacija prethodila je jedanaestercu. Sudija Saggi sam nije vidio jedanaesterac, ali su ga nakon gužve i kornera pozvali iz VAR sobe i tu vidjeli povlačenje za dres koje je bilo očigledno.

Faul za jedanaesterac jeste postojao jer je Benjamin Tahirović s leđa povukao Ezrija Konsu, no ono što se nije uzimalo u obzir jeste reakcija Connora Gallaghera koji je u našem šesnaestercu oborio Ermina Bičakčića.

Ta situacija dogodila se nekoliko sekundi prije jedanaesterca, a da nije, Bičakčić bi bio na mjestu i vjerovatno bi reagovao te ne bi bilo potrebe da Tahirović reaguje i skrivi penal.

Situaciju pogledajte ovdje.

Siguran realizator bio je Cole Palmer koji je tako doveo Englesku u vodstvo.

Inače, igra Zmajeva se nakon primljenog prvog pogotka raspala pa su Trent Alexander-Arnold i Harry Kane do kraja postigli još po gol za siguran trijumf prvog favorita predstojećeg Evropskog prvenstva.

klix

Sport

Dalić: Sudac nas je zakidao cijelu utakmicu, on nije slučajno poslan

Published

on

By

HRVATSKA reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva. Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala. Vodila je Hrvatska od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.

Hrvatska može proći samo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe, no za to joj se mora poklopiti nekoliko rezultata. U utorak Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike, a Danska mora pobijediti Srbiju. Zatim se u srijedu mora dogoditi da Turska pobijedi Češku, a Portugal Gruziju. Izbornik hrvatske reprezentacije je u kampu u Neuruppinu održao konferenciju za medije s početkom u 12 sati.

“On nije slučajno poslan na tu utakmicu”

Izbornik Dalić je bio izrazito nezadovoljan suđenjem Nizozemca Dannyja Makkelieja: “On nije slučajno poslan na tu utakmicu. Cijelu utakmicu nas je zakidao, a kulminacija je bila tih osam minuta nadoknade. Govorio sam o Uefi i Fifi, niste me u tome podržavali, ali nije to razlog, želim to reći koliko god mi neki zamjerili, to je činjenica.

Bilo je šest zamjena, dakle tri minute maksimalno. I bio je VAR minutu, a on stavi osam. Ali opet nije on kriv da se mi ne bacamo na zadnju loptu. Da ne zabijemo kontru tri na dva, sve smo imali u našim rukama, ne zamjeram nikome. Puno stvari se poklopilo i žao mi je.”

Index.hr

Nastavi čitati

Sport

Jeličić o nogometašu iz Zenice: “Nevjerojatno odgojeno katoličko hrvatsko stvorenje”

Published

on

By

Joško Jeličić, komentator HTV-a tokom Eura, nakon utakmice Hrvatska – Italija (1:1) u zadnjem kolu skupine, rezultata kojim je Hrvatska gotovo sigurno ispala s EP-a, hvalio je Antu Budimira, napadača Vatrenih rođenog u Zenici. Istaknuo je njegov veliki doprinos nakon što je ušao na poluvremenu.

“Evo što znači centralni napadač. Vidite kako je Budimir ulaskom počeo vezivati stopera, a Hrvatska koristiti to što ima kontrolu igre, kako smo s više igrača počeli dolaziti u završnicu”, počeo je Jeličić, pa nastavio o njegovoj prošlosti:

“Budimira poznajem još od vremena kada je igrao u Lokomotivi. Nevjerojatan profesionalac, nevjerojatno odgojeno katoličko hrvatsko stvorenje. Rano je ostao bez oca. Ima mamu i dvije sestre. Stvarno je momak na svakom mjestu i zato mi je drago zbog njega jer je bio osporavan.”

Sport

Dalić o sudijama: Stalno govorim da smo mali i da smo sami, ali sve je to u vjetar

Published

on

By

Hrvatska je sinoć remizirala s Italijom 1:1 u posljednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva te je tako završila na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala.
Iako je Hrvatska od 55. minute vodila golom Luke Modrića, u osmoj minuti sudijske nadoknade, odnosno u posljednjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je ekipu Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.”Baš boli, baš boli i boljet će još dugo. Nije lako, ali kad sve pogledamo, negdje ti da, negdje ti uzme. Oni penali koje smo prolazili, neke teške utakmice i sad je onda valjda 1:1. Znali smo uživati u pobjedama, moramo se znati ponašati i u ovim teškim trenucima. Ja sam isključivi krivac što nismo prošli grupu. To sam ja kriv. Mogu pohvaliti igrače, mučili su se i trudili ovih mjesec dana. Nije nas išlo i to je to”, rekao je Dalić.

Jedno od pitanja bilo je i zašto je promijenio Modrića.

“Promašio je penal pa je zabio još ljepši gol. Bio je umoran, potrošio se tih 80 minuta i to je bio jedini razlog. Trebalo je trke, pokretljivosti, a Modrić se potrošio”, istakao je.