Sport

Danska vodila pa jedva spasila bod protiv fantastičnih Slovenaca

Published

on

Nogometne reprezentacije Slovenije i Danske podijelile su bodove u svom prvom meču na Evropskom prvenstvu odigravši neriješeno 1:1.
Bio je to meč grupe C, na kraju možemo reći da je Danskoj pripalo prvo, a Sloveniji drugo poluvrijeme te da je ekipa Matjaža Keka čak i bila bliža pobjedi nakon sjajnog finiša utakmice u kojem su propustili mnogo dobrih prilika.Danska je na početku utakmice pravila žestok pritisak pred golom Slovenije, na čijoj se polovini gotovo konstantno nalazila lopta.

Prvi opasniji napad Danaca upropastio je Wind, a u 16. minuti je zaprijetila Slovenija. Sjajni Šeško je s više od 20 metara raspalio po lopti, ali ona odlazi tik pored stative.

Samo minut kasnije povela je Danska preko Eriksena. Iskusnom vezisti je Wind petom odložio loptu u šesnaestercu, a on lijepo matira Oblaka za 1:0.

Nakon toga se probudila Slovenija i zaigrala nešto bolje, ali u 28. minuti je Danska bila blizu postizanja gola. Tačnije, malo je falilo da Slovenci pošalju loptu u sopstvenu mrežu nakon što je u petercu Šeško napucao saigrača Mlakara.

Velike probleme Slovenci su Dancima stvorili s dva ubačaja sa strane na startu drugog poluvremena, a kod drugog ubačaja je loptu na pet metara od gola promašio Šporar i propustio je zakucati u nebranjenu mrežu.

U 55. minuti veliku šansu za Dansku propušta Christensen nakon kornera, a deset minuta poslije šut Hojlunda iz neposredne blizine fantastično zaustavlja Oblak.

Odmah na drugoj strani uzvraća Slovenija. Čerin je ostao sam pred golom nakon ubačaja Šporara, ali je glavom pucao pored gola.

Novu priliku je Slovenija imala u 75. minuti kada je na petercu Šporar dočekao fantastičan centaršut iz slobodnjaka, ali uspio je da promaši cijeli gol!

Ubrzo je Šeško topovskim udarcem uzdrmao stativu, a u 77. minuti konačno Slovenci stižu do zasluženog poravnanja preko Janže, čiji je šut s distance uz malo sreće završio u mreži.

U 81. minuti je Šporar propustio novu veliku šansu jer u situaciji jedan na jedan nije uspio savladati Schmeichela.

Do kraja su Danci spašavali remi i bod protiv Slovenije te su u tome i uspjeli pa je ostalo 1:1. U drugom kolu će Slovenija igrati protiv Srbije, dok će Danska u derbiju grupe C odmjeriti snage s Engleskom.

Rezultat i strijelci:

Slovenija – Danska 1:1 (Janža 77’ / Eriksen 18’)

Tabela:

Sport

Dalić: Sudac nas je zakidao cijelu utakmicu, on nije slučajno poslan

Published

on

By

HRVATSKA reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva. Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala. Vodila je Hrvatska od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.

Hrvatska može proći samo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe, no za to joj se mora poklopiti nekoliko rezultata. U utorak Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike, a Danska mora pobijediti Srbiju. Zatim se u srijedu mora dogoditi da Turska pobijedi Češku, a Portugal Gruziju. Izbornik hrvatske reprezentacije je u kampu u Neuruppinu održao konferenciju za medije s početkom u 12 sati.

“On nije slučajno poslan na tu utakmicu”

Izbornik Dalić je bio izrazito nezadovoljan suđenjem Nizozemca Dannyja Makkelieja: “On nije slučajno poslan na tu utakmicu. Cijelu utakmicu nas je zakidao, a kulminacija je bila tih osam minuta nadoknade. Govorio sam o Uefi i Fifi, niste me u tome podržavali, ali nije to razlog, želim to reći koliko god mi neki zamjerili, to je činjenica.

Bilo je šest zamjena, dakle tri minute maksimalno. I bio je VAR minutu, a on stavi osam. Ali opet nije on kriv da se mi ne bacamo na zadnju loptu. Da ne zabijemo kontru tri na dva, sve smo imali u našim rukama, ne zamjeram nikome. Puno stvari se poklopilo i žao mi je.”

Index.hr

Nastavi čitati

Sport

Jeličić o nogometašu iz Zenice: “Nevjerojatno odgojeno katoličko hrvatsko stvorenje”

Published

on

By

Joško Jeličić, komentator HTV-a tokom Eura, nakon utakmice Hrvatska – Italija (1:1) u zadnjem kolu skupine, rezultata kojim je Hrvatska gotovo sigurno ispala s EP-a, hvalio je Antu Budimira, napadača Vatrenih rođenog u Zenici. Istaknuo je njegov veliki doprinos nakon što je ušao na poluvremenu.

“Evo što znači centralni napadač. Vidite kako je Budimir ulaskom počeo vezivati stopera, a Hrvatska koristiti to što ima kontrolu igre, kako smo s više igrača počeli dolaziti u završnicu”, počeo je Jeličić, pa nastavio o njegovoj prošlosti:

“Budimira poznajem još od vremena kada je igrao u Lokomotivi. Nevjerojatan profesionalac, nevjerojatno odgojeno katoličko hrvatsko stvorenje. Rano je ostao bez oca. Ima mamu i dvije sestre. Stvarno je momak na svakom mjestu i zato mi je drago zbog njega jer je bio osporavan.”

Sport

Dalić o sudijama: Stalno govorim da smo mali i da smo sami, ali sve je to u vjetar

Published

on

By

Hrvatska je sinoć remizirala s Italijom 1:1 u posljednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva te je tako završila na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala.
Iako je Hrvatska od 55. minute vodila golom Luke Modrića, u osmoj minuti sudijske nadoknade, odnosno u posljednjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je ekipu Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.”Baš boli, baš boli i boljet će još dugo. Nije lako, ali kad sve pogledamo, negdje ti da, negdje ti uzme. Oni penali koje smo prolazili, neke teške utakmice i sad je onda valjda 1:1. Znali smo uživati u pobjedama, moramo se znati ponašati i u ovim teškim trenucima. Ja sam isključivi krivac što nismo prošli grupu. To sam ja kriv. Mogu pohvaliti igrače, mučili su se i trudili ovih mjesec dana. Nije nas išlo i to je to”, rekao je Dalić.

Jedno od pitanja bilo je i zašto je promijenio Modrića.

“Promašio je penal pa je zabio još ljepši gol. Bio je umoran, potrošio se tih 80 minuta i to je bio jedini razlog. Trebalo je trke, pokretljivosti, a Modrić se potrošio”, istakao je.