Magazin
Hana Hadžiavdagić: Radim 24 sata, tužno je da nogometaši i influenceri zarađuju puno više od ljekara
Gošće “Novog dana” su bile dobitnice nagrada ovogodišnjeg Social Media Summita, koji okuplja regionalne lidere u društvenim mrežama kako bi dali odgovore na pitanje utjecaja društvenih mreža na ljude i kompanije. Emela Burdžović, producentica i voditeljica N1 televizije dobitnica je nagrade digital cup award za podkast “Jedan sat”, a influenserka, poduzetnica i voditeljica Hana Hadžiavdagić je dobila nagradu za najutjecajniju žensku osobu u 2022. godini.
Hana Hadžiavdagić je govorila o nagradi, ali i utjecaju influensera na mlade.
“Prvo da kažem o nagradi. S obzirom da mislim da nisam omiljena u BiH, ispalo je na kraju da ipak jesam. Moji pratitelji mene jako podržavaju. Kada me pitaju kako postati influnser, uvijek kažem jednu stvar. Ovo je besplatno. Društvena mreža je besplatna i svako može da proba. Ako nisi utjecajan u svom društvu, mislim da nećeš biti utjecajan ni na društvenim platformama. Moram da kažem da sam ja influnser koji ima jasnu viziju. Nisam influenser koji samo promovira šminku i garderobu. nego i životne vrijednosti”, kazala je Hadžiavdagić.
Na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu održana je panel diskusija pod nazivom “Žensko liderstvo”, a između ostalih, okupljenim studentima i profesorima govorila je i influenserica Hana Hadžiavdagić. Njeno gostovanje je izazvalo lavinu reakcija.
“Nisam ja sama sebe pozvala, nego dekanesa Ekonomskog fakulteta. Napravljen je panel o ženama u biznisu. Znači da sam ja osoba koja ima nešto da kaže. Imam svoj brend i firmu koja uspješno posluje. Sve je vrlo transparentno, barem je u Hrvatskoj tako”, kazala je.
Između ostalog, Hadžiavdagić je kazala koliko ulaže u rizike.
“Mislim da se svemu treba ozbiljno pristupati. Većina ljudi koja me prati zna da imam adventus za Božić, Novu godinu, kao i za 8. mart. Svi ti projekti su jako ozbiljni i snimanja koštaju jako puno. Samo muffin za slikanje sam nedavno platila 350 eura. Sve to puno košta, ali poslije imaš rezultat. Međutim, moraš imati i rizike. Rizik je bila i moja kolekcija trenerki. Nisam znala da li ću prodati te trenerke. Veliki broj njih želi preko noći postati poznati, ali pitanje je trajnosti. Sutra da nema društvenih mreža ja se ne brinem. U svakoj većoj kompaniji mogu raditi u marketingu bez problema”, istaknula je.
Hana Hadžiavdagić osvrnula se i na društvenu platformu TikTok koja je sve popularnija kod mladih.
“Instragam se mijenja, rade nove stvari. TikTok i Instargam su potpuno dva različita profila. Meni nije drag TikTok i ne gledam. Niti me posebno zanima TikTok, na Instagramu imam toliko posla da nemam vremena se posvetiti TikTok-u. Ja radim 24/7. Bila sam nedavnoj u jednoj agenciji i kazali su mi da sam ja jedini influsener koji je pitao za taj novi proizvod koja je boja nova boca, o čemu se radi. Ona sam ja prilagodila boju odjeće da to bude lijepo. Radim sve profesionalno, nigdje ne kasnim. Dođem sa svojim fotografima. Ne znam koliko influensera ima svoju firmu, koliko plaća porez, koliko radi na crno. Porezna treba da se počne baviti i youtuberima i influnserima koji rade, a ne plaćaju porez. Plaćam porez tamo gdje živim. Tužno je da nogometaši, influesneri zarađuju puno više od ljekara. Voljela bih da ljekari imaju puno veće plate”, navela je.
Magazin
FOTO Kamiondžija Ibro kupio sendvič pa se razočarao: ‘Potrošio sam 4,50 maraka, a evo šta sam dobio’
“Izvadio sam sendvič, a tu je samo obična salama. Pomislio sam da je to neka šala, ali nažalost, nije bilo tako. Ja ću dvije kriške a unutra ništa”, našalio se.
“Pojedini pekari postali vise pohlepniji od pumpadžija….smijesno sramotno žalosno”, rekao je Ibro za portal Crna-Hronika koji kaže da je sendvič i komad pizze platio 4,50 KM.
Njegovo nezadovoljstvo nije se završilo samo na kvaliteti hrane, već se osvrnuo i na trendove u pekarskoj industriji.
“Ima dana kada se pitam da li su pekari postali pohlepniji od pumpadžija. Kad sam ja bio mlađi, sendviči su imali puno više sastojaka i bili su ukusniji”, dodao je Ibro, naglašavajući kako se kvalitet hrane smanjuje dok cijene rastu.
Ova situacija otvorila je diskusiju među vozačima i lokalnim stanovništvom o kvaliteti i cijenama hrane koja se nudi na putu. Mnogi vozači se slažu s mišljenjem Ibre i pozivaju pekare da se vrate starim, provjerenim receptima.
Magazin
Mladić unajmio stan, jedne noći ga probudili čudni zvukovi ispod kreveta: ‘Umalo nisam imao srčani’
Na online platformi Reddit, na kojoj korisnici dijele svoja iskustva, od kojih su neka doista neobična i zastrašujuća, 24-godišnjak je otkrio kako je spavao s cimerom istih godina, a da to mjesecima nije znao.
“Probudio sam se oko tri ujutro i čuo zvukove ispod vlastitog kreveta. Prvo sam mislio da umišljam, a onda sam opet čuo. Najprije sam pomislio na miševe”, tvrdi 24-godišnjak, piše Fenix magazin.
Zatim je odlučio upotrijebiti svjetlo pametnog telefona kako bi provjerio šta to proizvodi zvuk ispod njegovog kreveta. Umjesto malih glodavaca, otkrio je odraslog čovjeka.
“Ispod mog kreveta bio je nepoznati mladić, buljio je u mene razrogačenih očiju i vrištao kad sam pogledao. Mislilo sam da ću doživjeti srčani udar“, ispričao je mladić.
Mladić ispod kreveta je bio u pidžami i nakon početnog šoka se počeo ispričavati.
“Pobjegao sam iz stana u restoran brze hrane gdje sam sve ispričao”, napisao je 24-godišnjak.
Na kraju se vratio u stan i tamo zatekao svog “cimera”, te doznao kako i on tu spava već nekoliko mjeseci.
“Priznao je da je spavao pod mojim krevetom nekoliko noći sedmično tokom tri ili četiri mjeseca i da je to radio kako bi mi se približio”, tvrdi 24-godišnjak, koji se u međuvremenu iselio iz stana.
Ispostavilo se kako je njegov stanodavac dao još jednom stanaru stan u podnajam, a da to nije rekao prvom stanaru.
Mladić je rekao kako ne želi više produžiti ugovor o najmu.
“Osjećam se kao da gubim razum i pitam se sanjam li“, napisao je 24-godišnjak, a njegovu su objavu komentirale hiljade ljudi.
Stanodavci uglavnom trebaju suglasnost stanara ako žele dati svoj stan nekome u podnajam na kraće vrijeme. Ako ovaj pristanak nedostaje, to se naziva “neovlašteni prijenos korištenja”, što može rezultirati raskidom bez prethodne obavijesti.
Magazin
Evropska država uvodi “superkamere”: Ne bilježe samo brzinu, već puno prekršaja
AKO KOJIM slučajem autom putujete u Francusku ili kroz tu državu, budite posebno oprezni u budućnosti. Nakon ažuriranja, veliki broj od oko 4000 kamera za mjerenje brzine u Francuskoj dobit će mnoge druge funkcije.
Osim prebrze vožnje sada mogu otkriti drže li vozači dovoljan razmak od vozila ispred, vežu li sigurnosne pojaseve i koriste li mobilni telefon tijekom vožnje, piše AutoKlub.
Francuski mediji otkrili su u aneksu proračuna za 2025. plan za povećanje broja fiksnih kamera na 4160 i omogućavanje najmanje 500 kamera za automatsko kažnjavanje drugih prekršaja osim prekoračenja brzine i prolaska kroz crveno svjetlo, izvještava nizozemski portal AD.
Ove takozvane “superkamere” mogle bi otkriti višestruke prekršaje uz pomoć umjetne inteligencije, citirala je televizija France Info vladine planove. Za proširenje automatiziranih kontrola u prijedlogu proračuna za sljedeću godinu predviđeno je 46.3 milijuna eura, kako za održavanje postojećih kamera, tako i za kupnju novih kamera.
-
BiHprije 6 dana
Stevandić u NSRS-u prozvan zbog 90-ih: “Tada sam stvarao RS, dobio sam metak, povrijedila me granata”
-
Sportprije 4 dana
Velika tragedija u Španiji: Nogometaš poginuo u katastrofalnim poplavama
-
Cazinprije 1 dan
Doborac okupio bh. rukometaše u Cazinu. Stručni štab Zmajeva jači za jedno ime
-
Sportprije 1 dan
UZNEMIRUJUĆE Munja pokosila četvoricu nogometaša, jedan umro na mjestu
-
Svijet / Zanimljivostiprije 2 dana
Slučaj u Njemačkoj: Nijemac napao Bosanke, razlog – smetalo mu je što su pričale na maternjem jeziku u autobusu
-
Svijet / Zanimljivostiprije 1 dan
SAD raspoređuju stratešku avijaciju na Bliski istok: Stiže šest bombardera B-52
-
BiHprije 1 dan
Dodik još jednom poručio kako podržava Trumpa: “Mnogo će bolje razumjeti situaciju u BiH”
-
BiHprije 1 dan
Cijene kafe u ugostiteljskim objektima u BiH i do 5 KM