Connect with us

BiH

Kecmanović: “Bošnjacima su Srbi sve oprostili, a oni ne mogu Srbima nekoliko hiljada svojih žrtava u Srebrenici”

Published

on

KECMANOVIĆEV MONSTRUOZNI TEKST U “POLITICI”

Ideologija Velike Srbije i šovinističke poruke Dodikovog savjetnika

Nenad Kecmanović, profesor emeritus, savjetnik Milorada Dodika, redovni kolumnist beogradske “Politike” i jedan od glavnih živućih velikosrpskih ideologa u tekstu od 2. maja “Nevinost bez zaštite ili razmažena žrtva” iznosi klasičnu monstruoznu srpsku verziju historije Bošnjaka i odnosa Bošnjaka, Srba i Hrvata. Podsjećamo, Kecmanović je bio dekan Fakulteta političkih nauka i posljednji predratni rektor Univerziteta u Sarajevu te ratni član Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda srpskog naroda do jula 1992. godine. Njegov tekst prenosimo u cijelosti.

Kako to da su Bošnjacima Srbi oprostili, ne i zaboravili, i janičare, i šuckore, i ustaše, i stotine hiljada žrtava u NDH (Jasenovac, Prebilovci, Jadovno…), a Bošnjaci ne mogu Srbima nekoliko hiljada svojih žrtava u Srebrenici tokom građanskog rata?

Da li su Bošnjaci zaista „nevinost bez zaštite”, žrtva 12 genocida kako vole da se predstavljaju? Ili su pre povlašćeni, navikli da, kako komšije Srbi i Hrvati, tako i susedne države Srbija i Hrvatska, nastoje da ih pridobiju bliže sebi nego onima drugima? Ali takav blagonaklon odnos prema njima imali su i svi okupatori, kao što su prema njima bili bolećivi i srpski oslobodioci. Kako se to istorijski odvijalo počev od njihove konverzije na islam?

Neko će reći nećemo valjda od turskog vakta?! Jeste bilo odavno, ali nije trajalo četiri godine, kao kasnije okupacije i građanski rat, nego stolećima. Da postoji statistika o broju srpskopravoslavnih žrtava u tih desetak generacija, bio bi to, ne samo po definiciji Haškog tribunala, genocid nad genocidima, i to ne u jednoj opštini nego širom bosanskog vilajeta. I nije to bio samo danak u krvi, nabijanje na kolac, Ćele kula nego sistematsko izrabljivanje, maltretiranje, ponižavanje, o čemu piše hrvatski istoričar Srećko Đaja. A kolektivno sećanje je sačuvano u narodnoj poeziji Filipa Višnjića, u Njegoševom delu, na freskama u crkvama.

Austrougarska aneksija je njihov žal za „pustim turskim” blažila odlaganjem agrarne reforme i zadržavanjem begovata, te kao supstitut za propali kalifat u Stambolu, uvođenjem funkcije reis-ul-uleme u Sarajevu. Nakon kratke saradnje sa Srbima u pobuni protiv novog okupatora, brojni muslimani su otišli u šuckore, kolaborante Beča, koji su u pripremi rata protiv Srbije „etnički čistili” (Lampe) i „istrebljivali” (Redlih) srpsko stanovništvo. Nakon Principovog atentata muslimani su provaljivali i pljačkali radnje srpskih trgovaca širom BiH.

U poletu stvaranja zajedničke države Jugoslavije srpska vojska nije kaznila te masovne zločine. Jugoslovenska muslimanska organizacija (JMO) bila je nezaobilazni jezičak na vagi u nadmetanju srpskih, hrvatskih, slovenačkih stranaka, a njen čelnik Spaho dežurni ministar, ili potpredsednik gotovo u svim vladama Kraljevine Karađorđevića od 1918. do 1941.

O participaciji muslimana u vlasti NDH, koja je u svežijem kolektivnom sećanju, suvišno je i govoriti. Bilo ih je u vrhu Pavelićeve vlade u Zagrebu, kao i njegovih poverenika u Bosni. Nisu izostali ni u Jasenovcu, ni u Prebilovcima, a u Francetićevoj „crnoj legiji”, koja je klala Srbe duž Drine, „hrvatsko cvijeće” činilo je čak većinu. A tek SS Handžar divizija, učešće u trotrećinskom projektu za istrebljenje Srba. Iako su u vrhu KPJ i partizanskog oslobodilačkog pokreta u BiH bili studenti beogradskog univerziteta Hasan Brkić, Avdo Humo, Osman Karabegović, Hajro Kapetanović, muslimani su se masovnije pridružili tek posle pada Musolinijeve Italije, kada je ishod svetskog rata bio izvestan. Neke su privukle posebnim muslimanskim jedinicima, neke su na oslobođenim teritorijama i prisilno mobilisali, ali su ih oslobodioci i predvodeći komunisti, među kojima su ubedljivo dominirali Srbi, prihvatili kao ravnopravne saborce. Zarad politike bratstva i jedinstva pravljene su lažne simetrije, neprijatne istine gurane pod tepih. Na školskim časovima književnosti preskakane su stranice „Gorskog vijenca” o „istrazi poturica” i „poturici gorem od Turčina”. Na časovima istorije četnici su, jednako kao ustaše, predstavljani izrodima srpskog i hrvatskog naroda. A muslimani? Kako nisu bili nacija biće da nisu imali ni nacionalne izrode i amnestirani su od sveg zla koje su počinili Srbima.

Štaviše, 60-ih CK SK BiH ih je priznao kao naciju, a pošto se ispostavilo da su relativno najbrojniji, na savetovanju aktiva republičkog rukovodstva u Mostaru 1966. otvoren je problem njihove potpredstavljenosti, odnosno srpske natpredstavljenosti na rukovodećim funkcijama ne samo u politici. Kardeljevim i Bakarićevim „federiranjem federacije” postali su, zajedno sa Hrvatima, nosioci republičkog etatizma i separatizma. Tako su Muslimani koji su u Jugoslaviji, uprkos svemu što je istorijski prethodilo, bez borbe stekli i naciju i ravnopravnost, postali njeni rušitelji.

Egzemplarna ekskomunikacija Hume, Karabegovića, Kapetanovića i tihog penzionisanja nekih nižih srpskih i čak hrvatskih „jugoslovenskih unitarista” u državnoj bezbednosti, JNA i diplomatiji, bili su prelomna tačka. Ali čak i kada je, sa aferom „Agrokomerc”, odsvirao kraj i toj garnituri koju su predvodili Hrvat Branko Mikulić i Musliman Hamdija Pozderac, kasniji tranzicioni lideri na levici Nijaz Duraković i na desnici Alija Izetbegović, zakratko su tražili ekvidistancu između Zagreba i Beograda, da bi na kraju Muslimani završili u starom antisrpskom jatu iz dva svetska rata.

Pošto se Zapad kolektivno okomio na Srbiju, Srpsku i Srbe, očas su zaboravili da su im Srbi bili oprostili i danak u krvi, i šuckore i ustaše i još ih nagradili nacijom i ravnopravnošću. Jedino što su zapamtili Srebrenicu i nekoliko haških pojedinačnih presuda za opštinski genocid, koja nema pravni presedan i zasnovana je na „razvoju definicije ad hok”. I još dodali 12 genocida, koje su im uglavnom skrivili, a ko bi drugi doli, opet Srbi.

Muslimanima je, pored nacije i ravnopravnosti u BiH, nedostajala samo još nacionalna država. Ako ne fildžan islamistan sa koncentracijom muhamedanaca kao teren za realizaciju Islamske deklaracije, još bolje cela jedinstvena BiH kao građanska demokratija u kojoj legalno dominiraju najbrojniji. Nisu dobili ni jedno ni drugo. U maju 1992. Šesta flota jeste uplovila u Jadran, ali se nije, kako je Alija zamišljao, ukotvila u tesnom Neumskom zalivu na bosanskom moru da bi „do 15 avgusta iste godine iskrcala i izvršila Cimermanovo obećanje”. Sve je isto do dan-danas, sem novih obećanja i novih naivnih radovanja, poput kandidatskog statusa za EU, stavljanja Dodika na crnu listu, izjava lažnog v. p. Šmita.

I dok se danas čitav islamski svet okreće prema Briksu, „njih opet nejma”. Kao što su prilikom raspadanja osmanske turske ostali zaboravljeni na zapadnoj granici carstva, tako su i sada zanemareni na istočnoj margini zapadne imperije u opadanju. A da bi demonstracijom lojalnosti sebi dali značaj, počeli su i bukvalno da lažu po međunarodnim forumima, a na to naseda i njihova javnost. Tvrde da je BiH uvela sankcije Rusiji, da je BiH potpisala pristup NATO-u, podržala secesiju KiM, a pošto ih Srbi u zajedničkim institucijama demantuju, onda iz Brisela i Vašingtona moraju da ih uhvate u laži. Ako pak prećute, Dodik zauzvrat najavi prekid partnerstva sa NATO-om, kontakte sa diplomatama SAD, preispitivanje puta u EU.

Vučić je pokazao mnogo strpljenja i upornosti ponavljajući da Srbija priznaje BiH, prećutkujući kamenovanje u Potočarima, poklanjajući vakcine i brašno, šaljući finansijsku pomoć srpskim opštinama u FBiH i i milione u Srebrenicu, inicirajući auto-put za Sarajevo, pozivima u „Otvoreni Balkan”. Sve su ili nezahvalno primili ili glatko odbili, čak i kada je posredovao sultan Tajip, porodični prijatelj Izetbegovića. Dodik ima bliže i duže iskustvo i nudi im „mirni razlaz”, te osluškuje kada će kolektivni Zapada dići ruke od nemoguće države.

Zašto svoje žrtve množe sa stotinu i hoće da se prikažu kao velika srpska nevina žrtva? Nije li to kompenzacija za zlo koje su naneli Srbima tokom osmanske, austrougarske, nemačke i američke okupacije? Potisnuti kolektivni kompleks krivice zbog konverzije u islam? Transgeneracijsko pamćenje da su Srbi u dva ustanka obeležili kraj Osmanske imperije na Balkanu? Dokazivanje da im nacija nije priznata na sednici kompartijskog foruma na kojem su većina bili Srbi, nego verifikovana osnivačkom žrtvom u Srebrenici? Zapadni uzdanici sufliraju im na liniji vatikansko-germanske politike kojoj su se pridružile i SAD tajnim ugovorom Vojtila–Regan? Razmaženost, jer žrtvu svi žale, teše, tetoše, pomažu, obećavaju?

BiH

Reakcija Košarca: Oni su došli da se bore protiv Srpske, a mi se borimo za nju!

Published

on

By

Sankcije američkog Ministarstva finansija neće ni kod mene, ni kod drugih kolega koji su ih dobili umanjiti intenzitet naše borbe za Republiku Srpsku i interese srpskog naroda, izjavio je danas ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Vijeću ministara BiH, Staša Košarac.

Košarac je naglasio da u životu sve prođe, pa i to.

“To je dodatni motiv da budemo zajedno sa našim narodom, da budemo okupljeni oko politike predsjednika Srpske Milorada dodika, i da na dostojanstven i ustavan način branimo pozicije Srpske. Imamo takve protivnike kakav je američki ambasador Michael Murphy i neki drugi, koji jedino mogu da lažu i da dostavljaju neke informacije koje nisu tačne, ali to govori upravo o njihovom opredjeljenju da su došli ovdje da se bore protiv Srpske. Kao što su oni došli da se bore protiv Srpske, mi smo došli da se borimo za Srpsku”, rekao je Košarac.

 

Košarac je poručio da je “čast biti u timu odbrane interesa Srpske i srpskog naroda”.

“Čast je biti dio tima predsjednika Srpske. Godinama radimo zajedno kako bismo očuvali ustavni kapacitet Srpske. Trpimo različite pritiske, kako domaće tako i inostrane, ali u svakom smislu riječi mislim da je najvažnije biti uz politiku Srpske i biti na liniji odbrane srpskog naroda danas kada mnogi na različite načine napadaju institucije Srpske, institucije Srbije, ali rekao bih i institucije srpskog naroda u cjelini”, napomenuo je Košarac.

“Politika u interesu srpskog naroda”

Košarac je naglasio da je “najvažnije da čovjek koji se bavi politikom u interesu srpskog naroda i Republiku Srpsku nema osudu srpskog naroda”.

“A to što će neki Amerikanac, neka administracija nas osuđivati, uvoditi sankcije, to je stvar njihovih odnosa prema nama. U svakom slučaju, mi ćemo i dalje raditi na napretku Srpske i očuvanju srpskog naroda. Mogu da uvode bilo kakve sankcije, da li su one prijatne ili ne, vjerovatno postoje određene posljedice, ali to ne umanjuje intenzitet, energiju, snagu, volju da se i dalje okupljamo oko predsjednika Srpske i njegove politike koja je kredibilna, ustavna, koja promoviše mir, stabilnost, dijalog svih u BiH, a to kakva je percepcija Marfija, nekog Amerikanca ili bilo koga drugog mogu da okače mačku o rep”, poručio je Košarac.

Američko Ministarstvo finansija i trezora objavilo je nove sankcije zvaničnicima iz Republike Srpske, i na listu sankcionisanih uvrstilo Košarca, te Mirka Dobrića, Aleksandra Dobrića i Vlatka Vukotića.

Nastavi čitati

BiH

Pročitajte pismo sa novogodišnjim željama dječaka iz Jablanice koje je dao volonterima Pomozi.ba

Published

on

By

Udruženje Pomozi.ba objavilo je dirljivo pismo dječaka Emina iz Jablanice koji je napisao svoje skromne novogodišnje želje.

Maleni Emin je prišao jednom od članova ekipe Pomozi.ba i uručio mu pismo uz molbu da ga da predsjedniku Udruženja.

Emin je napisao da živi u Jablanici te je naveo svoje želje za 2025. godinu.

Napisao je da želi plišane igračke Mario i Luigi, bombone, Kinder jaje i paket Kinder šnita.

Pismo dječaka Emina

O njegovom pismu se oglasilo i Udruženje Pomozi.ba.

“Ovo je jedna od nezaboravnih priča sa terena koja nas je sve raznježila i podsjetila kako u svemu lošem uvijek ima trunka dobroga. Poplave koje su 3. i 4. oktobra pogodile Kiseljak, Fojnicu, Kreševo, Konjic, Jablanicu i posebno Donju Jablanicu ostavile su tragove koji će se dugo pamtiti. Snažna vodena bujica nakon obilnih kiša uništila je sve pred sobom, a mnogi ljudi su bili pogođeni ovom prirodnom katastrofom”, navode iz Pomozi.ba.

Dodaju da dok njihove ekipe neumorno rade na obnovi i pomažu onima koji su izgubili sve, često se sjećaju nevjerojatnih trenutaka koji ih podsjećaju na ono najljepše u životu.

“Ova nevina, ali tako dirljiva gesta podsjetila nas je na to da čak i u najmračnijim trenucima, postoji svjetlost koja nas povezuje. Emine, tvoja iskrenost i ljubav zaista su nas ganule”, poručili su iz Pomozi.ba.

Nastavi čitati

BiH

Amerika uvela sankcije Staši Košarcu i još tri osobe iz RS-a

Published

on

By

Sjedinjene Američke Države su uvele nove sankcije za osobe iz Bosne i Hercegovine i četiri privredna subjekta, među njima i Staša Košarac. Razlog je ponovo ograničavanje ljudi koji pomažu porodici Dodik da izbjegne američke sankcije.

Osim Košarca, sankcije su uvedene Mirku i Aleksandru Dobriću iz Bosanske Gradiške i Vlatku Vukotiću, koji su povezani sa Igorom Dodikom i njegovim kompanijama.

Kako je navedeno, sankcionisani čine dio pokroviteljske mreže predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i omogućavaju porodici Dodik nastavak pokušaja da izbjegne sankcije SAD. Ranije su Amerikanci upozoravali porodicu Dodik da prate njihove pokušaje izbjegavanja sankcija i manipulisanje vlasničkom strukturom kompanija.

Tako su sankcionisane i firme Best Servise D.O.O. Banja Luka, povezano s Dobrić Aleksandrom; Nimus Innovations D.O.O. i VORTO D.O.O. iz Banje Luke i Zelena Jabuka iz Bosanske Gradiške;

State Department u obrazloženju sankcija navodi da je Košarac “ključni pokretač Dodikove korupcije i destabilizirajuće političke agende”.

“Vlada SAD ranije je Dodika sankcionisala za, između ostalog, bavljenje korupcijom na Zapadnom Balkanu. Dodik je godinama koristio svoj službeni položaj da akumulira lično bogatstvo preko kompanija povezanih s njim i njegovim sinom Igorom Dodikom Ova korupcija je potkopala povjerenje javnosti u bh. državne institucije i vladavinu prava. Dodikova mreža je nastavila s namjernim pokušajima da zaobiđe SAD sankcije, što su postizali manipulisanjem upravljačkim strukturama i preregistracijom određenih kompanija pod novim nazivima”, navedeno je State Depratmenta.

Navedeno je da današnje sankcije dodatno razotkrivaju “eklatantne i korumpirane pokušaje porodice Dodik da se obogati i zaobiđe sankcije SAD-a”.

“Sjedinjene Države će nastaviti ciljati i promovirati odgovornost za one koji olakšavaju Dodikovu korupciju i omogućavaju njegove napore da nastavi destabilizirajuće aktivnosti u Bosni i Hercegovini”, poručili su.

Klix

Nastavi čitati

BiH

Cvijanović: “Na samitu u Bruxellesu iznosim stavove Republike Srpske!” (VIDEO)

Published

on

By

Predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović rekla je za RTRS da će na Samitu Evropska unija-Zapadni Balkan u Bruxellesu iznijeti svoje i stavove Republike Srpske, jer ne pretenduje da govori u ime BiH kao što su to neki činili.

“Na Samitu iznosim svoje stavove, to vrlo jasno kažem. Izabrana sam u Republici Srpskoj i govorim ono što je stav RS, ali razumijem da bi nešto postalo stav BiH mora da bude usaglašeno u okviru Predsjedništva BiH”, rekla je Cvijanovićeva nakon sastanka sa visokom predstavnicom EU za spoljne poslove i bezbjednosnu politiku Kajom Kallas.

Ona je istakla da je, iako ne pretenduje da govori u ime BiH, njena obaveza da kaže “šta nas dijeli u okviru BiH” i da ukaže da je “evropski put ono što nas spaja”.

“I to je jedino što nas spaja. To je stvar koju ne treba upropastiti, već na kojoj treba raditi”, poručila je Cvijanovićeva.

Cvijanović je rekla da je današnji sastanak bila prilika da informiše Kallas o dva ključna zakona usvojena u Vijeću ministara koja su upućena u parlamentarnu proceduru, dodajući da se očekuje nastavak djelovanja na tom planu i evropskom putu.

Dodala je da je obavijestila Kallas i o pitanjima reformske agende i planu rasta.

Cvijanovićeva je rekla da su ostala neusaglašena pitanja viznog režima i reforme Ustavnog suda BiH.

“Očekujem da će biti nastavljeni razgovori. Ovo jesu pomaci, ali sam svjesna da su institucije u BiH na svim nivoima u skladu sa svim ustavnim nadležnostima, te koje treba da donesu konačne odluke i da odluke onda budu proslijeđene EU”, rekla je Cvijanovićeva.

Kada je riječ o sastanku sa generalnim sekretarom NATO Markom Rutteom, Cvijanović je rekla da je prenijela Rutteu da niko u BiH nema poravo da privatizuje odnos sa bilo kojom međunarodnom organizacijom.

“Upravo je odnos sa NATO bio predmet privatizacije, jer su neki govorili da su relevantini da govore u ime svih”, istakla je Cvijanovićeva.

Nastavi čitati

BiH

Milanović o Južnoj interkonekciji: Ne smijemo šutke posmatrati političko nasilje sarajevskih unitarista nad Hrvatima

Published

on

By

Nakon što je Predstavnički dom Parlamenta FBiH usvojio Zakon o južnoj interkonekciji oglasio se predsjednik Hrvatske Zoran Milanović.
Milanović kaže da se Hrvatima u Bosni i Hercegovini nameću rješenja koja su protivna njihovoj volji i njihovim interesima.”Zakon o povezivanju plinskih mreža Hrvatske i BiH usvojen je u parlamentu Federacije BiH bez glasova legitimnih predstavnika hrvatskog naroda i usprkos njihovom protivljenju, a zapravo je usvojen pod političkom prisilom, ovoga puta, američkog ambasadora u BiH. Nametanje odluka i zakona po tuđoj volji i za tuđe interese ne pomaže pretvaranju BiH u funkcionalnu državu – kako to pokušavaju predstaviti njeni inozemni gubernatori – nego ponižava i sustavno rastače BiH kao državu”, kaže Milanović.

Zatim dodaje da se Hrvati usvajanjem ovog zakona ponižavaju.

“Sve dok će strani birokrati pisati i nametati zakone BiH i upravljati državom kao svojom privatnom gubernijom, stvarni interesi konstitutivnih naroda, posebno Hrvata, bit će gaženi. Posve je opravdan zahtjev Hrvata u BiH da dobiju mogućnost i pravo upravljanja plinovodom koji će prolaziti kroz područja BiH naseljena uglavnom Hrvatima. Njihov je interes za takvo rješenje razumljiv i legitiman, kao konstitutivan narod sami sigurno najbolje znaju zašto im je to važno. Hrvati tamo žive i rade i ostat će živjeti i raditi. Ali, zašto je privremenim birokratima, koji dolaze i odlaze iz BiH, važno da Hrvatima otmu pravo upravljanja vlastitim resursima, e to nije ni razumljivo, ni legitimno, a još manje je jasno za čiji interes to čine”, kaže Milanović.

Ističe i da kao predsjednik Hrvatske u potpunosti podržava projekt povezivanja plinskih mreža Hrvatske i BiH.

“Projekt je u interesu BiH, u interesu Hrvata u BiH, ali to je i hrvatski državni interes. Hrvatska zato ne smije šutke promatrati to političko nasilje birokrata i sarajevskih unitarista nad Hrvatima u BiH, pogotovo što je u konkretnom slučaju riječ o projektu koji se ne može ostvariti bez suradnje s Hrvatskom, odnosno bez povezivanja s plinskom mrežom Hrvatske. Ako se ne uvaže zahtjevi Hrvata iz BiH, bit će to, još jedna u nizu, uzurpacija prava hrvatskog naroda u BiH da raspolaže svojim resursima. Zato nije dovoljno reći kako je to nepravda prema Hrvatima u BiH, kako to usputno – da nikoga ne uzruja – kaže Andrej Plenković. Budući da projekta ne može biti bez sudjelovanja Hrvatske, od hrvatske vlade tražim da iskoristi sve političke mogućnosti kako bi se i kroz ovaj projekt zaštitili interesi Hrvata u BiH koji su, ponavljam, i hrvatski nacionalni interesi. Naravno, potrebno je postaviti se državnički, a ne poslušnički”, poručio je Milanović.

Nastavi čitati

BiH

Hladna fronda donosi “pravu zimu”: Jako će zahladniti, biće mraza i obilnijeg snijega

Published

on

By

Sa prvim danima kalendarske zime, zima se vraća u naše krajeve. Od petka (20.12.) izražena promjena vremena uz osjetno zahlađenje, kišu i snijeg.

Vikend (21.-22.12.) prolazno stabilniji uz mrazna i hladna jutra, dok se nove padavine uz nastavak hladnog vremena očekuje početkom naredne sedmice. Početkom naredne sedmice pojedine dijelove Balkana očekuju obilne snježne padavine.

Prodor hladne fronte

Stabilno vrijeme koje nas prati od početka ove sedmice neće još dugo potrajati. Prodorom hladne fronte i formiranjem plitke ciklone u Sredozemlju petak donosi padavine uz osjetno zahlađenje. U početku kiša koja bi brzim padom temperatura prelazila u susnježicu i snijeg u brdsko-planinskim krajevima. Na planinama uz značajnije formiranje (povećanje) visine snijega.

U nizinama većinski kiša koja bi pri izmaku padavina prelazila u susnježicu i snijeg uz formiranje tanjeg snježnog pokrivača najprije u nizinama središnjeg pojasa zemlje. Na krajnjem sjeveru te svakako jugu snijeg je upitan, piše Fokus.

Za vikend padavine slabe i prestaju uz djelimično razvedravanje. Biće hladno, a u slučaju vedre noći izgledan je i lokalno jači mraz.

Sada dolazimo do početka naredne sedmice koji po svemu sudeći sprema zimska iznenađenja dijelovima Balkana. Po trenutnim prognozama obilne snježne padavine zahvatile bi većinu planinskih oblasti BiH, Srbije, Crne Gore. Za nizine bi još malo sačekali sa procjenama ali ima šansi i da dobar dio nizina zabijeli, uz lokalno obilniji snijeg.

Nakon dugo godina Božic po gregorijanskom kalendaru biće hladan, a u pojedinim krajevima i bijel.

Nastavi čitati
Advertisement

Najčitanije