Connect with us

Cazin

(VIDEO) Sedamdesetdruga godišnjica Cazinske bune – (Ne)ispričana priča

Published

on

O Cazinskoj buni, (ne)ispričanoj priči, ponešto smo trebali znati i prije izdanja knjige Vere Kržišnik-Bukić. Zasigurno smo susretali dosta ljudi, učesnika i žrtava tog vremena i događaja od kojih nažalost većina više nisu među živima. Poznata su nam, vjerujem, i gotovo sva mjesta gdje su se pojedini događaji tog vremena dešavali. Nakon što smo pročitali ili što ćemo pročitati knjigu doznati ćemo još više, mada dosta toga ni danas nije baš potpuno jasno niti će vjerovatno ikada biti. Nije jasno zašto je toliko dugo taj događaj bio tabu tema. Ako nauka ima zadatak da postavlja pitanja i daje adekvatne, relevantne odgovore, zašto je onda taj događaj bio tabu tema? Ne bi sigurno bio da je država bila čista u njemu. Mlada država tek u povojima 1950. godine nije mogla shvatiti da se neko može pobuniti protiv njenih aktivnosti koje su bile usmjerene da „usreće narod“. Koliko li je samo sličnosti „naroda“ onda i danas! O narodu danas i njegovom položaju i ulozi nekom drugom prilikom.

U ovom osvrtu riječ je o Cazinskoj buni (istu u RH nazivaju Kordunaškom bunom) ili još bolje o (ne)ispričanoj priči. U vezi sa samim događajem i u vezi sa njegovim odvijanjem, u odnosima suprotstavljenih snaga i po aktivnostima i po mogućnostima sile i represije i po brutalnosti, šteta je bila ekstremno na strani naroda, a država je vremenom postala svjesna činjenice da se sve moglo, i to na relativno miran način, završiti. Dakle, bolje šutjeti nego otvarati mogućnosti kritike. Nadalje, državna struktura, a posebno njen establišment, trebali su zatajiti oko događaja koji ima „dvije istine”, kako bi ga uvijek mogla upotrijebiti kao argument zaštite „ciljeva i kontinuiteta revolucije” naspram svakog onoga ko bi pokušao učiniti neku radnju koja je tim ciljevima i tom kontinuitetu kontrapunkt (uostalom, cazinski i velikokladuški seljaci su taj događaj nazivali „buna” ili „ustanak”, a država mu je dala brojne druge atribute: „neprijateljski ispad”, „neprijateljska akcija”, „oružana akcija”, „terorističko-diverzantski akt”, „kulačko-informbirovska zavjera”, „cazinska kontrarevolucionarna pobuna”, a pobunjeni seljaci (narod) su nazivani „ustaško-zelenokadrovska banda”, „odumirući ostaci starog kapitalističkog društva” i dr.). Neki od ovih atributa naveliko su upotrebljavani i u famoznoj aferi „Agrokomerc“ gdje država također nije bila čista jer je afera bila montirana. I posljednja dešavanja iz bliske nam prošlosti okarakterizirana su pomenutim atributima.

 

U sva tri događaja država (ili pojedinci i grupe u njeno ime i za njen račun) je imala ekskluzivno pravo na propagandno-kontrapropagandnu funkciju, kao i svu strukturu i infrastrukturu za materijalizaciju te funkcije, tabuiziranjem ove teme. Tako je za sebe ostavljala prostor i diskreciono pravo da u potrebnom i poželjnom trenutku prva reagira sa do tada „neoborivim činjenicama” i da te „činjenice” koristi kako i prema kome to njoj odgovara. Međutim, najvažnije u svemu ovome u Cazinskoj buni je jedno pitanje koje je Vera Kržišnik-Bukić gotovo temeljito istražila, kritički opservirala, dala javnosti na upotrebu i tako događaj i sve u vezi s njim detabuizirala. Radi se o jednoj mjeri koju je država poduzela prema pobunjenom stanovništvu. Riječ je o mjeri odmazde, a to je raseljavanje cjelokupnog stanovništva sa jednog područja na potpuno drugu destinaciju i konfiskovanju njihove imovine, odnosno, progon cjelokupnog stanovništva jednog dijela Cazinske krajine zahvaćenog pobunom, na područje Srpca, nedaleko od Banja Luke. To je mjera kolektivnog kažnjavanja koja ni prije ni poslije nije primijenjena i zabilježena u bivšoj Jugoslaviji, a bila je identična staljinističkim metodama u SSSR-u prema „neposlušnim” ili nepoćudnim narodima. Ta mjera je poduzeta u vrijeme kada je u tadašnjoj Jugoslaviji uvedeno radničko samoupravljanje radi „daljnje demokratizacije društvenog života”, ali i u vrijeme kada je tadašnja Jugoslavija bila potpisnik Povelje o osnivanju OUN-a, čime je postala njen ravnopravan član i obveznik u provođenju određenih međunarodno priznatih normi ponašanja u oblasti ljudskih prava.

Advertisement

 

Dvadesetak godina nakon knjige doktorice Kržišnik pojavile su se još tri knjige o Cazinskoj buni, prva Mirsada D. Abazovića iz Donjeg Vakufa, a druga profesora Kasima Mujagića iz Velike Kladuše, a treća Ahmeta Čovića, sina od tadašnjeg vođe Cazinske bune 1950. Koliko je sličnosti ili ima li kakve razlike sa progonom stanovništva jednog dijela Cazinske krajine koji se također nedavno „pobunio“ nećemo tako brzo saznati jer je Vera Kržišnik-Bukić kazala da je o tome još rano govoriti. Eto, to je nešto što mi nije jasno.

Kako može biti rano ono što je već kasno, a pogotovo što se sve zna? Zna se ko je i kako zapucao na Johovici i po čijoj naredbi, zna se ko je i zašto izdao fetvu, zna se ko je oslobađao Veliku Kladušu od njenih stanovnika, zna se i kakva je nagrada obećana oslobodiocima, zna se gdje se danas i zašto nalazi desetak hiljada građana Velike Kladuše, zna se ko je činio ratne zločine, ko je ubijao povratnike, zna se ko je formirao sabirne centre i logore, ko je, kako i zašto formirao Autonomiju, zna se ko je likvidirao Rasima Bašićagenerala Šantića, zna se baš sve. Pa zašto onda nije vrijeme? Iz jednog odgovora na postavljeno pitanje Vere Kržišnik-Bukić i taj se razlog mogao naslutiti. Živi ljudi, protagonisti događaja!? Nakon ove konstatacije sve je onda jasno! Vratimo se stoga buni.

Advertisement

Ovaj dio sagledavanja Cazinske bune 1950. spada u red najvećih doprinosa demistificiranju, ali i demaskiranju svega onoga šta se dešavalo maja i oko maja te godine na prostorima Cazina, Velike Kladuše i dijela Slunja, kao i onoga kako se ponašala država SFRJ i SR BiH, uključujući i spekulacije njenih meritornih struktura i institucija sve do njenog raspada. Knjiga Vere Kržišnik–Bukić, na čiju je promociju „u mjestu dešavanja opisanih događaja“ čekala 17 godina je nezaobilazan naučni produkt i doprinos za potpunije, egzaktnije i relevantnije poimanje, shvatanje, opserviranje i izučavanje naše novije historije. Otvoren je prostor naučnim i drugim javnim radnicima, da nastave sa istraživanjem Cazinske bune, ali i drugih društvenih pojava iz bliže ili dalje historije koje su u vezi s njom. Vera Kržišnik-Bukić se u knjizi potvrdila kao nepristrasan, objektivan, sistematičan i metodičan naučnik, a drugim naučnim radnicima ponudila šlagvort i human izazov za dalja istraživanja ovdašnje sveukupne zbiljske prošlosti.

U zločinu protiv čovječnosti… „zbog učešća u kulačko-zelenokadrovskom cazinskom ispadu“ …115 porodica sa 777 članova protjerano u Srbac. Na smrt osuđeno 14 lica, a na 20 godina zatvora osuđeno 41 lice. Sveukupno je 240 lica osuđeno na 3.308 godina zatvora, te još 354 lica na kraće zatvorske kazne od 6 mjeseci do dvije godine. Na društveno koristan rad od dvije godine kažnjeno je 175 lica. Dakle, kažnjeno je 1.546 lica od čega 11 nebošnjaka.

Prije četiri godine, 06. maja, na 68. godišnjicu „Cazinske bune“, po prvi put je ovaj historijski događaj obilježen prigodnim programom u Velikoj Kladuši. U organizaciji Inicijative „Kladuša je naša“ održan je historijski čas pod nazivom „Cazinska buna 1950. i Velika Kladuša“, na kojem su gosti bili Vera Kržišnik-Bukić, historičarka koja je prva detaljno istražila i obradila događaje vezane uz Cazinsku bunu, te Ahmet Čović, sin Ale Čovića, jednog od vođa ustanka iz 1950. godine.

 

Advertisement

Povodom dana sjećanja na Cazinsku bunu, dan ranije 2018. godine u Cazinu je održan sastanak na kojem se razgovaralo o urađenom od 2007. godine do tada te kako za dvije godine obilježiti sedamdesetu godišnjicu Cazinske bune. -Među nekoliko najvažnijih ciljeva koje smo identifikovali je usvajanje Rezolucije na državnom nivou o osudi tadašnje države zbog preoštrih mjera koje su poduzete pedesetih godina prošlog stoljeća protiv ljudi u smislu ubistava, progona i sl. Zatim, tu su ciljevi koji se odnose na lokalni nivo u različitim sferama života. Kao npr. kurikulum u školama, da „Cazinska buna“ kao sadržaj bude namijenjena za učenje novih generacija koje treba da znaju šta se dogodilo. Dalje, na području kulture je moguće nastaviti s različitim sadržajima o ovoj temi, a svakako je značajno i da se uspostavi jedna spomen- soba sa stalnom postavkom dokumenata o ovom događaju, kazala je tada dr. Vera Kržišnik Bukić. Ona je istaknula da je „Cazinska buna“ i događaj koji je bitno utjecao na promjenu agrarne politike tadašnje države, ali i spasila čast i ugled seljaka kao društvenog sloja koji je tada pokazao da ne dozvoljava da se gazi. Zbog svega toga, ovaj događaj se i dalje može promatrati iz niza različitih perspektiva i potrebno je posvetiti mu još dosta pažnje.

Malo je toga, zapravo premalo, učinjeno od planiranog i obećanog po pitanju “Cazinske bune“. Pandemija koronavirusa jeste razlogom da se minulih par godina baš ništa nije dešavalo, no neki od zadataka trebali su se početi realizirati i za njih se do danas itekako trebalo znati, a ne zna se ništa, odnosno ništa se ne vidi niti primjećuje na terenu, ove sedamdesetdruge godišnjice posebno. 

Općinsko vijeće Cazina je 2011. godine usvojilo Rezoluciju o osudi državnog zločina nad civilnim stanovništvom i rehabilitaciji žrtava. Godinu kasnije Rezolucija je usvojena i u Skupštini Unsko-sanskog kantona. Zajednička dženaza svim žrtvama klanjana je u Cazinu 2012. godine. Zajedno s’ usvajanjem Rezolucije u Općini (sada Gradu) Cazin, 06. maj je proglašen Danom sjećanja na Cazinsku bunu i žrtve komunističkog režima stradale u Cazinskoj krajini 1950. godineNa nivou lokalne zajednice Velika Kladuša ništa nije niti će uskoro i biti pokrenuto po ovom pitanju. Aktualne vlasti naprosto za takvo šta nemaju interesa a niti ih bilo ko na to podsjeća!

Knjiga “Cazinska buna” Vere Kržišnik Bukić prevedena je na engleski jezik i izišla je iz štampe u 500 primjeraka u izdanju Europske platforme sjećanja i savjesti u Pragu!

Advertisement

Esad ŠABANAGIĆ/ Reprezent.ba

Cazin

Brat popularnog pjevača iz Cazina uspješan je biznismen u Austriji i ima proizvod koji smanjuje zagađenost zraka

Published

on

By

Sve je počelo prije 16 godina kada je osnovao firmu “Malerei Safet”

Osman Hadžić spada u red naših najtraženijih pjevača narodne muzike, a malo je poznato da su njegova braća, koja žive i rade u Austriji, uspješni biznismeni.

Osman je širom regiona i Evrope poznat po hitovima „Ti mene ne voliš”, “Rana ko rana”, “Pustite me”, “I ovako i onako”, “Prezime”, a njegova braća Safet, Samir i Sead su napravili velike biznise, piše Biznisinfo.

Safet je vlasnik nekoliko firmi koje se bave građevinskim radovima, sanacijom objekata, nekretninama, turizmom, ugostiteljstvom i to u Austriji, Hrvatskoj, Sloveniji i Bosni i Hercegovini.

– Polako sam gradio svoj put u nekoliko biznisa. Sve je počelo prije 16 godina kada sam osnovao firmu „Malerei Safet“ koja se bavi svim vrstama molerskih radova. Od 2017. imamo i firmu „HS Sanierungen GmbH“ koja se bavi sanacijom objekata. Posljednjih godina otvorio sam još tri firme u tri države, HS Star d.o.o Nekretnine Turizam i Ferox u Sloveniji, HSA Star d.o.o Nekretnine Turizam i Ferox u Hrvatskoj i HS Invest d.o.o Nekretnine, ugostiteljstvo i Ferox u Bosni i Hercegovini – kaže Safet Hadžić.

Advertisement

Posljednjih godina odlučio je dio kapitala uložiti u BiH, prvo u ugostiteljstvo, a nedavno i firmu koja distribuira „Ferox“.

–  Posljednjih mjeseci smo stalno u Bosni zbog naše firme koja distibuira proizvod ‘Ferox”, koji smanjuje zagađenost zraka. Ferox je aditiv koji smanjuje zagađenost zraka do 80 %. Poznato je da brojni gradovi u BiH imaju velikih problema sa zagađenosti, a posebno Sarajevo, koje je često najzagađeniji grad na svijetu. Posljednjih mjeseci smo ovaj proizvod, koji je razvijen i patentiran u SAD-u i koristi se širom svijeta, predstavili Ministarstvu saobraćaja Kantona Sarajevo, ali i kompanijama širom BiH, kao što su GRAS, „Bosman“,  „Hifa Oil“, „Centrotrans“, „Almy“, rudniku u  Varešu…

Ferox ne mijenja standardne specifikacije goriva i smanjuje njegovu potrošnju do 20 % i odobren je i osiguran. Pogodan je za sve vrste goriva i čisti motore. Ovaj biznis sam, zajedno sa sinom Amelom, razvio u Hrvatskoj i Sloveniji, a siguran sam da ćemo uskoro osvojiti i tržište u BiH, te se proširiti na cijeli Balkan – kaže Safet Hadžić.

Advertisement
Nastavi čitati

Cazin

Spektakl u derbiju sezone: Mostar SG nadoknadio -3 i izvukao remi u Cazinu

Published

on

By

Prepuna dvorana u Cazinu svjedočila je vrlo zanimljivoj futsal predstavi i na kraju remiju 5:5.

Krenulo je sa pogocima već u trećoj minuti. Igor Osredkar je izveo aut, prebacio loptu na volej Samiru Gosti, a nekadašnji igrač mostarskog kluba pokazuje da će ovo biti njegova noć. Uhvatio je volej, a lopta prolazi između noge i ruke Nemanje Momčilovića i završava u golu za 1:0.

Ipak, slijedi preokret FC Mostar SG u režiji Amira Baručije. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je prvo pogodio mrežu nakon što je Peko šutirao i pogodio prečku, a Baručija smireno prihvatio odbijenu loptu i onda je poslao u gol za 1:1. Nepunu minutu kasnije i potpuni preokret. Peko je povukao kontru, dodao do Baručije, a ovaj lijevom nogom plasira loptu u gol za preokret, piše Oslobodjenje.

Advertisement

Povrijedio se Nemanja Momčilović sredinom poluvremena, vratio, a onda skinuo fenomenalne šanse domaćoj ekipi i sačuvao svoju ekipu. Ipak, Almedin Bundavica u 12. minuti na asistenciju Kristijana Postružina pogađa za 2:2. Našao je hrvatski reprezentativac svog saigrača u šestercu koji pogađa.

Lijepu akciju Bubamara izvodi u 18. minuti, a sa lijeve strane je završava Samir Gosto na asistenciju Luke Perića i donosi novo vodstvo Bubamari za eksploziju radosti na triinama.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Bubamara odlazi na velikih 5:2, Samir Gosto je kompletirao hettrik, a onda se po prvi put u strijelce upisuje i Luka Perić.

Uspjeva Mostar SG u 26. minuti da smanji prednost na 5:3 preko Dragana- Edija Marića, a onda po nekoliko dobrih prilika, stativa domaćih, odlična odbrana Milanovića u kontri gostiju 3 na 1, pa promašaj Perića, pokušaj Džombića kojeg Jelić zaustavlja na gol liniji, te na pet minuta do kraja Marin Ćorluka zove timeout, koji je značio i kretnju sa Marinom Sutonom kao viškom.

Advertisement

Nije višak dao rezultat, ali jeste Amir Baručija na dvije minute do kraja meča. Igor Osredkar je napravio jednu od svojih rijetkih grešaka, poklonio je loptu pivotu Mostaraca, koji presjeca pas, prima loptu na prsa i šalje je iza leđa iznenađenog Milanovića za 5:4.

Ostalo je dvije minute do kraja, Borko Surudžić je zovnuo timeout da konsoliduje ekipu, i to djelimično daje rezultat. Bubamara je preuzela loptu i potrošila gotovo minutu. Ostalo je posljednjih 60 sekundi Mostarcima da nešto sa “viškom” naprave, pokušaj Grbešića je završio u korneru, Baručija nije uspio da uhvati loptu na pravi način, a onda se utišala domaća dvorana. Posljednji nalet sa “viškom”, Ante Grbešić je poslao dijagonalu za Adnana Kalajdžića koji je ostao sam na kontra strani, pokušao je Almedin Bundavica klizećim startom da izblokira udarac reprezentativca Bosne i Hercegovine, nemoćan je i Darko Milanović i Mostar SG stiže do 5:5.

Ostale su 24 sekunde domaćima da nešto urade, Kristijan Postružin je imao posljednju riječ, šutirao je, ali Nemanja Momčilović brani i ostaje u derbiju sezone 5:5.

Na kraju, 5:5, po het-trik reprezentativaca Bosne i Hercegovine Samira Goste i Amira Baručije, za Bubamaru su još pogađali Luka Perić i Almedin Bundavica, dok su za Mostarce pogađali Dragan Edi Marić i Adnan Kalajdžić.

Advertisement

Bubamara ostaje prva na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na Mostar SG i ukoliko to sačuvaju u preostala tri kola u play-off će ući sa prvog mjesta i imaće prednost domaćeg terena kroz čitavo doigravanje.

Nastavi čitati

BiH

Ogrešević: “Ovo je presudan trenutak kada država mora pokazati da je iznad svih nas, pa i Dodika”

Published

on

By

U Sudu Bosne i Hercegovine danas se održava posljednje ročište gdje će Tužilaštvo BiH i odbrana iznijeti završne riječi u procesu koji se vodi protiv Milorada Dodika predsjednika RS-a i vršioca dužnosti direktora Službenog glasnika Miloša Lukića. Dodikov advokat Goran Bubić zatražio je tokom izvođenja završnih riječi pred Sudom BiH da bude oslobođen predsjednik RS-a kome se sudi za “nepoštovanje odluka” viskokog predstavnika Christiana Schmidta, ukazavši da je u ovom predmetu riječ o krivičnom prodoru prava u sferu politike.

U posljednjih nekoliko dana prijeti se destabilizacijom države iz bh. entiteta RS. Dodik je nedavno rekao da RS “ima plan kako djelovati u slučaju da se u procesu protiv njega donese osuđujuća presuda”.

“Osuđujuću presudu nećemo prihvatiti, a to će nas vjerovatno dovesti u Narodnu skupštinu Republike Srpske gdje ćemo donositi određene odluke. O njima ne želim da govorim, ali znam šta će biti”, kazao je tada Dodik.

S druge strane, ministar MUP-a RS-a Siniša Karan najavio je da će RS donijeti radikalne odluke ukoliko se donese neka presuda protiv Milorada Dodika. On je moguću presudu protiv Dodika nazvao „državnim udarom“.

Advertisement

“Kulminacija višegodišnje krize koju Dodik izaziva”

“Pritisci, dizanje tenzija, pa i otvorene prijetnje koje dolaze od Dodika i njegovih pristalica kulminacija su višegodišnje krize koju Dodik izaziva. Bez obzira na sve, ovaj proces se mora dovesti do kraja. Niko se ne smije  uplašiti niti ustuknuti pred prijetnjama. Ovo je presudan trenutak kada država mora pokazati da je iznad svih nas, pa i Dodika”, kaže za “Slobodnu Bosnu” predsjednik Narodnog evropskog saveza Bosne i Hercegovine (NES) i gradonačelnik Cazina Nermin Ogrešević.

Primjetan je izostanak reakcija OHR-a, ali i Američke ambasade u BiH na pomenute prijetnje iz entiteta Republika Srpska.

“Naravno, i OHR i visoki predstavnik, kao i predstavnici međunarodne zajednice u BiH, trebali bi pokazati veću agilnost u zaštiti države BiH i njenih institucija. Svi oni koji ugrožavaju mir i sigurnost, prijete secesijom, moraju biti procesuirani”, kazao je Ogrešević.

Suđenje Dodiku i Lukiću počelo je 5. februara 2024. godine. Ukoliko presuda bude osuđujuća, prijeti im zatvorska kazna do pet godina zatvora i zabrana političkog djelovanja.

Advertisement
Nastavi čitati

BiH

Ogrešević: Nadam se da Čović neće promovisati ostanak Dodika u vlasti kao vitalni nacionalni interes Hrvata

Published

on

By

Nermin Ogrešević, predsjednik NES-a govorio je o trenutnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini, zatim Miloradu Dodiku kao glavnom generatoru krize, HDZ-u te odgovara na pitanje da li pored državne ulazi i u federalnu vlast.

Očito da u partnerstvu, odnosno parlamentarnoj većini na nivou države stvari ne funkcioniraju – one su se manifestirale sa inicijativama za smjenu određenih kadrova koji su do sada bili dio te većine, konstatirao je Ogrešević za FTV.

“Kad postoje takvi odnosi, onda možemo govoriti da postoji kriza”, navodi te dodaje da se ona u našoj zemlji već decenijama manifestira u raznim oblicima, nekad u većem, nekad u manjem intenzitetu.

Smatra kako je Dodik uglavnom prvi, najjači i najznačajniji generator krize.

Govorio je i o mogućnosti ulaska u vlast.

Advertisement

“Postoji raspoloženje, a na kraju krajeva, NES je odbio učešće u državnoj vlasti zato što je trebalo praviti vlast sa Dodikom, takvim Dodikom, i mi smo to otvoreno rekli i odbili da budemo dio te parlamentarne većine. I za razliku od drugih, pa i od Čovića koji sad govori kad je Murphy okrenuo leđa, otišao put Amerike, ja sam lično na zajedničkom sastanku sa gospodinom Murphyjem i Sattlerom, predstavnicima partnera koji bi trebali činiti vlast, rekao da NES neće prihvati, ne može biti dio vlasti koju će imenovati visoki predstavnik de facto kršenjem Ustava Federacije. Mi smo tu imali izrazito principijelan stav i nismo bježali od toga da to i kažemo onima koji bi trebali biti partneri, pa i međunarodnoj zajednici”, pojasnio je.

Upitan pokušava li Čović da se riješi i Trojke i SNSD-a ili da se riješi Trojke, a zadrži SNSD, ističe da može biti jedno i drugo, a može biti i treće:

“Ja se nadam da Čović neće proglasiti i promovisati ostanak Dodika u vlasti kao vitalni nacionalni interes Hrvata. Mi ćemo biti dio vlasti pod određenim uslovima, a Čović plaši Trojku i priprema ih za neke političke zahtjeve”, poručio je Ogrešević.

 

Advertisement
Nastavi čitati

Cazin

Cazin – Inkluzija u fokusu: Osnovna škola Lejla Hairlahović – Hušić

Published

on

By

  • Osnovna škola Lejla Hairlahović – Hušić u Cazinu provodi brojne aktivnosti usmjerene na inkluziju djece s poteškoćama u razvoju. Primjer takvog rada je Centar za razvoj inkluzivnih praksi, koji djeluje od 2016. godine u okviru ove škole.

 

 –  Ovaj centar pruža sveobuhvatnu, kvalitetnu i multidisciplinarnu podršku djeci s poteškoćama u razvoju, njihovim porodicama, profesionalcima i široj društvenoj zajednici u procesu inkluzije.

Video pogledajte OVDJE.

Nastavi čitati

Cazin

RK “Cepelin” Cazin otvorio drugi dio sezone uvjerljivom pobjedom!

Published

on

By

Rukometaši RK “Cepelin” Cazin sjajno su započeli drugi dio sezone Prve lige Federacije BiH, ostvarivši uvjerljivu pobjedu nad ekipom RK Čelik Zenica.

Ovaj susret odigran je proteklog vikenda u Gradskoj dvorani Cazin, završen je rezultatom 31:20 u korist domaćina.

Iako je prvo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri, ekipa Cepelina u nastavku je pojačala tempo, nametnula svoju igru i osigurala visoku pobjedu.

Trenerski dvojac Jasmin Hušić i Sven Vidović-Popek mogu biti zadovoljni prikazanim zalaganjem i borbenošću svojih igrača, koji su dominirali u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo slavili.

Advertisement

Uprava kluba čestitala je igračima na sjajnoj predstavi, a istovremeno uputila zahvalnost gostima iz Zenice na fer i korektnoj igri. RK “Cepelin” s optimizmom nastavlja sezonu, s ciljem pružanja još kvalitetnih utakmica i novih pobjeda svojim vjernim navijačima.

Neka ova pobjeda bude samo početak uspješnog niza u nastavku prvenstva!

Nastavi čitati
Advertisement

Najčitanije