Connect with us

Svijet / Zanimljivosti

Šok tvrdnje političkog analitičara: Sin Slobodana Miloševića je šef ruske mafije i jedan od najopasnijih ljudi?!

Published

on

O Marku Miloševiću, sinu bivšeg predsjednika SR Jugoslavije Slobodana Miloševića, malo se zna otkako je s majkom Mirjanom napustio Srbiju i preselio se u Rusiju

 

 

Publicist i politički analitičar Tomislav Kresović iznio je šokantne informacije o Marku Miloševiću, sinu bivšeg predsjednika Srbije Slobodana Miloševića.

Naime, Kresović tvrdi da je Marko Milošević navodno na čelu jednog ozbiljnog kartela i on je jedan od bossova ruske mafije. Publicist tvrdi da ima te informacije, iako nigdje ne postoji službena potvrda njegovih tvrdnji.

“Marko Milošević je sada jedan od međunarodnih bossova ruske mafije između Azije i Evrope. On vodi jedan ozbiljan kartel mafije. Marko se vraća, njegovi poslovi su ovdje” – rekao je Kresović svojevremeno u intervjuu za Emisiju Centar, piše MONDO, prenosi Blic.

Kresović navodno zna da Marko sada govori tečno ruski jezik i da je možda, kako je naveo, pod okom ruske službe sigurnosti kao sin bivšeg predsjednika Jugoslavije.

“Na kraju krajeva, majka mu je živjela tamo. Živjela je u mestu Barviha. To je rusko Dedinje, a tamo nije mogla živjeti od svoje penzije” – rekao je Kresović, ne navodeći dokaze ni za tu tvrdnju.

Ipak, za sada ne postoji nijedan službeni podatak ili potvrda Kresovićevih riječi o tome čime se bavi sin nekadašnjeg predsjednika Srbije.

Ako laže Marko, ne laže parking kartica

O Marku Miloševiću, sinu bivšeg predsjednika SR Jugoslavije Slobodana Miloševića, malo se zna otkako je s majkom Mirjanom napustio Srbiju i preselio se u Rusiju. Godinama unatrag, o njemu je dolazila tek pokoja oprečna informacija, a u martu ove godine ruski portal “Sagovornik” (sobesednik.ru) otkrio je detalje kako Miloševićev sin zaista živi u Rusiji, čime se bavi, pa čak i kakav mu je emotivni život.

Prema njihovim saznanjima, sin Slobodana Miloševića najprije je živio u blizini stanice metroa “Prospekt Mira”. Stan je u to vrijeme pripadao Irini Baglaj, kćeri bivšeg predsjednika ruskog Ustavnog suda Marata Baglaja. Ona također posjeduje nekretnine u jednom elitnom vikend naselju, gdje je Marko sada prijavljen. Miloševićevu vezu s Irinom potvrđuju i podaci o parkingu u prijestolnici: mobilnim telefonom platio je parking za “audi Q5” koji je u vlasništvu Irine Baglaj.

Irina Baglaj, prema dostupnim informacijama, posjeduje i 25 jutara zemlje na Rubljovki – u turističkom naselju Iljinskoje. Pored navedenog, ima i stan od 92 kvadrata u kući u Ulici Dolgarukovskaja u Moskvi. Jedno vrijeme Marko Milošević je bio suvlasnik Polar d.o.o. On je od 2015. do kraja 2019. godine imao 50 posto udjela u toj kompaniji koja je trgovala sokovima, mineralnom vodom i drugim pićima, piše Blic.

Miloševićev poslovni partner je Igor Tarasenko, koji preko svoje druge kompanije zarađuje na javnim nabavama. Njegova firma “Trade Motors d.o.o” pruža usluge održavanja vozila preduzećima u gradskom okrugu Odintsovo. Prihod ovog posla je već solidniji – više od pola milijarde rubalja godišnje (više od četiri miliona eura).

Brzi bijeg iz Srbije

U vrijeme crnih devedesetih, za Slobinog sina se znalo da se, u najmanju ruku, ponaša bahato i vodi sumnjive poslove. Privilegirani “tatin sin” žario je i palio Srbijom i SR Jugoslavijom devedesetih godina prošlog vijeka, dok je njegov otac bio predsjednik Srbije i SRJ. Marko je pobjegao iz zemlje samo nekoliko sati nakon što je Milošević senior svrgnut, 5. oktobra 2000. godine.

Njemu se sudilo u odsutnosti u Požarevcu, po tužbi trojice pripadnika pokreta “Otpor za premlaćivanje”. Zbog zastarijevanja slučaja oslobođen je svih optužbi, a one nikako nisu bile blage.

Dok je narod smatrao da je djeci Slobodana Miloševića i Mirjane Marković sve dopušteno, kako zbog moćnih roditelja, tako i zbog utjecaja i novca, bivši predsjednik Jugoslavije je bogatstvo svog sina obrazlagao sada već čuvenom izjavom da je Marko bio vrijedan i da je “nosio gajbice”. Osim što se zna da je u Srbiji posjedovao diskoteku “Madona” i “Bambilend” u Požarevcu i lanac parfimerija, mlađi Milošević je slovio za vrlo nasilnu osobu, a postojala je i sumnja da je s kriminalnim grupama švercao cigarete.

Ime Marka Miloševića pojavilo se u policijskoj akciji “Mreža”, vođenoj protiv organiziranih grupa švercera cigareta. Prema policijskim podacima, on nije samo uzimao postotak od drugih državnih grupa švercera cigareta, već je i sam švercao, ali uz podršku cijelog državnog aparata. Zarada koju je ostvario procjenjuje se na nekoliko stotina miliona njemačkih maraka. Na osnovi tih podataka, Marko Milošević je cigarete legalno kupovao u Bugarskoj, a one su zatim brodovima stizale u luku Burgas, a potom u Sofiju. Na graničnom prelazu u Srbiji cigarete su se “pretvarale” u namještaj koji se navodno izvozi za Mađarsku.

Rusija kao spas od zatvora

Mlađi Milošević odlazi u Rusiju 6. oktobra 2000. godine, samo nekoliko sati poslije svrgavanja njegovog oca s vlasti. Mirjana Marković je za njim otišla u februaru 2003., neposredno pred ubistvo premijera Zorana Đinđića. O njegovom životu nakon bijega iz zemlje poznato je vrlo malo. Zapravo, njegov lik jedva da se pojavljivao u medijima nakon smrti Slobodana Miloševića, dakle od kada je imao 32 godine.

Prema informacijama medija, krajem 2007. godine Marko i njegova majka su dobili politički azil u Rusiji, a utočište su pronašli u Moskvi. Smatra se da su to učinili preventivno, jer su bili svjesni da će se u Srbiji Marko suočiti s ozbiljnim optužbama u vezi sa švercom cigareta, ali i da bi mogli biti povezani s daleko ozbiljnijim kaznenim djelima, tačnije političkim ubistvima za koje se Mirjana Marković spominjala kao nalogodavac.

Povodom života izvan zemlje, postoji obilje službeno nepotvrđenih informacija, poput toga da Marko Milošević ima stan u Moskvi, premda je, navodno, često boravio u kući od 300 kvadrata svoje majke Mirjane Marković koja se nalazi u elitnom naselju nedaleko od Moskve. Također, govorilo se da je s jednom Ruskinjom prije više od desetljeća dobio kćer, a spomenuti politički analitičar sada tvrdi da je Marko dio ruske mafije, piše Blic.

Svijet / Zanimljivosti

Osuđen diler narko kartela čiji je šef državljanin BiH: Prodao oko 80 kilograma droge

Published

on

By

U Regionalnom sudu u Salzburgu u četvrtak, 25. aprila, osuđen je državljanin Austrije (30), za kojeg se navodi da je balkanskih korijena, a koji je godinama radio za narkobosa iz Bosne i Hercegovine.

Austrijski mediji navode da je on bio posrednik u većem narko lancu, te je navodno tokom posljednjih godina prodao oko 80 kilograma droge.

Ovaj osuđeni je jedini pripadnik ovog narko klana koji je odmah po hapšenju priznao sve što mu se stavlja na teret, dok su ostali krivicu priznali tek na sudu.

 

Riječ je o mladiću koji se bavio elektronikom, ali koji je vremenom izgubio posao jer se odao narkoticima. Baš zbog ovisnosti počeo je da radi za bh. narkobosa.

Mediji prenose da je riječ o kriminalnoj organizaciji koja je razotkrivena u policijskoj akciji Operacija Ahil. Kako prenosi Krone, radi se o bandi koja je iz Slovenije u Austriju prokrijumčarila stotine kilograma droge. Šef ovog zloglasnog klana je državljanin BiH koji je u martu mjesecu osuđen na deset godina zatvora.

Njegov diler, koji je danas osuđen, za ovu kriminalnu organizaciju je radio od početka 2019. do maja 2023. godine, a ulična vrijednost droge koju je preprodao iznosila je između 500.000 i 800.000 eura, pišu Nezavisne.

Nastavi čitati

Sukob u Ukrajini

Srpski plaćenik: Oslobađao sam Mariupolj, bio ranjen, a sad me Rusi žele protjerati

Published

on

By

SRPSKI plaćenik Aleksandar Jokić, koji se borio na ruskoj strani u Ukrajini, snimio je videoporuku upućenu ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu. Požalio se kako nema rusko državljanstvo, zbog čega bi mogao biti protjeran u svoju matičnu zemlju, piše Lenta.ru.

Ako bude protjeran u Srbiju, prijeti mu 25 godina zatvora jer je sudjelovao u ratu u stranoj državi. Jokić je naveo da je zbog svojih ratnih zasluga dobio niz odlikovanja, uključujući medalju za oslobođenje Mariupolja. Tvrdi da je bio i ranjen.

Kazao je kako je postrojba u kojoj se borio rasformirana i da su druge jedinice odbile potpisati ugovor s njim. Poručio je da bi želio ostati u Rusiji i nastaviti braniti ruske interese u zoni “specijalne vojne operacije”.

Srpski plaćenik: Oslobađao sam Mariupolj

Političar obećao pomoć

Zastupnik iz Državne dume Aleksandar Hinštajn obećao je da će se pronaći rješenje. “Kolege iz ministarstva unutarnjih poslova već rade na rješavanju problema. Srbinu će se izdati privremeni azil. Situacija je malo složenija jer on nije sklopio ugovore s ministarstvom obrane, već s dobrovoljačkim formacijama Donjecke Narodne Republike (DNR)”, kazao je.

Dodao je da je već stupio u kontakt sa šefom DNR-a Denisom Pušilinom i da će uskoro predsjedniku poslati peticiju da Jokiću dodijeli rusko državljanstvo. Potvrdio je da je Rusija u četiri navrata odbila dodijeliti državljanstvo Jokiću, piše Index.hr.

Početkom siječnja predsjednik Vladimir Putin potpisao je dekret o dodjeli ruskog državljanstva strancima koji su potpisali ugovor o služenju u ruskim oružanim snagama i članovima njihovih obitelji.

Nastavi čitati

Svijet / Zanimljivosti

Vučić: Našim prijateljima iz islamskih zemalja nije drago kada glasaju za Rezoluciju o genocidu u Srebrenici

Published

on

By

Vidimo da je na male zemlje pritisak uočljiviji i snažniji. Mi smi mali i nije lako da se tome suprotstavimo, kaže Vučić

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u New Yorku da je tokom današnjih razgovora sa zemljama azijsko-pacifičkog regiona objasnio sve razloge zbog čega je Srbija protiv usvajanja rezolucije o Srebrenici i da su mnoge zemlje to razumjele i govorile da bi trebalo da se usaglase stavovi, ali da odlaganje ne zavisi od Srbije.

– Nastavićemo borbu, ima rezultata ali je teško, mali smo za najmoćnije sile, ali istinu ne možete da pobedite silom i za nas to znači, rekao je Vučić, prenosi Tanjug.

On je rekao i da nije optimističan po pitanju toga da će uspjeti da spriječi izglasavanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici, ali da ga to neće spriječiti da nastavi da se bori.

– Znao sam to od početka, da je to gotovo nemoguća misija, ali to ne znači da smete da se ne borite. Ono što vi čuvate i branite i ono na šta ste se zakleli svom narodu i građanima, to je svetinja i za nas najvažnije, a ne strah pred silom i snagom onih koji su mnogo veći i jači od nas, rekao je Vučić u izjavi novinarima u New Yorku gdje je prisustvovao sjednici Vijeća sigurnosti UN o Kosovu.

On je naglasio da su sa svima razgovarali i objasnili situaciju.

– Ja moram da vam kažem da u svim grupama postoji ogromna rezervisanost prema postupku i mnogi naši prijatelji iz islamskih zemalja, čak i kada glasaju za, nije im drago, jer im je jasno da povređuju prijatelja, rekao je Vučić i dodao i da su i po tom pitanju mnogo toga uradili i podigli ugled Srbije.

– Vidimo da je na male zemlje pritisak uočljiviji i snažniji. Mi smi mali i nije lako da se tome suprotstavimo. Veliki smo posao uradili u UN. Imali smo sastanak sa predstavnikom Brazila, sada sa Gutteresom, sa specijalnim savetnikom UN za pitanje genocida, sa još pet, šest evropskih zemalja koje bar možemo da pitamo da ne budu protiv nas, rekao je Vučić novinarima.

Nastavi čitati

Najčitanije