Turci pišu – sve je dogovoreno: Edin Džeko odlučio gdje će nastaviti karijeru

Published

on

Edin Džeko trebao bi potpisati ugovor s Hajdukom na dvije godine, prenose turski mediji.

Nogometni Euro gotov je za Hrvate, Vatreni su svoje odradili u Njemačkoj, a sad je vrijeme za povratak na domaća zbivanja.

Konkretno, na transfere domaćih klubova, a turski mediji pišu da je Hajduk odradio jedan veliki. Edin Džeko navodno je odlučio pristupiti Hajduku na sljedeće dvije sezone.

Turski Fotospor prenosi kako je odlučio potpisati dvogodišnji ugovor na Poljudu, iako ima važeći ugovor s Fenerom, odnosno unosnu ponudu iz Saudijske Arabije. Dodaju kako je odlučio parafirati ugovor s Bijelima kako bi bio bliže svojim ulaganjima u toj zemlji.

Također, želi biti bliže porodici u Sarajevu i držati svoje poslove u Dalmaciji na oku. Dijamant ima nekretnine i restoran u Splitu i Dubrovniku.

“Džeko planira igrati još dvije godine, a poslije nogometne karijere planira se baviti biznisom, a ne nogometom. Gotovo sva njegova poslovna ulaganja su u Hrvatskoj“, pišu Turci.

Teško je reći kad bi do samog čina konačno moglo doći jer ima važeći ugovor s klubom iz Istanbula, ali očekuje se da bi se to moglo dogoditi u sljedećih nekoliko dana.

Sport

Amar Osim očitao lekciju Hrvatima: Od 2018. vas sreća prati, kad-tad se to moralo okrenuti

Published

on

By

Nekadašnji trener sarajevskog Željezničara Amar Osim je u razgovoru za hrvatske medije istakao da su Vatreni najveće razočarenje Eura.

Hrvati su takmičenje na Euru okončali u grupnoj fazi gdje su u grupi sa Španijom, Italijom i Albanijom završili kao treći i ispali sa Eura.

To je očekivani scenario prema mišljenju bivšeg trenera sarajevskih Plavih koga ovakav rezultat ne iznenađuje.

“Znači, normalno je kad Lukaku u Kataru promaši tri zicera i Hrvatska zbog toga prođe, a sad se iščuđavamo jer su Italijani zabili krasan gol. Pa ni u Kataru to nije izgledalo dobro. Grupu je Hrvatska prošla kako je prošla, Japan bolje da ne spominjem, protiv njih Hrvatska ni sekunde nije bila bolja”, rekao je Osim i zatim dodao:

“Brazil je promašio ko zna koliko šansi, a Petković je iz jednog udarca zabio. Po čemu je gol Perišića Japanu na centaršut Lovrena logičan, a pogodak Italijana je nešto nezamislivo. Ljudi, od 2018. Hrvatsku prati sreća i kad-tad se ta sreća morala okrenuti”, dodao je trofejni stručnjak.

Kompletan razgovor Osima za Index.hr pročitajte ovdje.

Nastavi čitati

Sport

Turska nakon drame i sjajnih odbrana Günoka izbacila Austriju i zakazala četvrtfinale s Nizozemskom

Published

on

By

Nogometna reprezentacija Turske je ostvarila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj i to pobijedivši Austriju rezultatom 2:1.

Turska je fantastično otvorila meč i povela već u prvoj minuti utakmice. Arda Guler je izveo korner, a nakon karambola u kaznenom prostoru Austrije, Merih Demiral je pogodio mrežu golmana Austrije.

Četiri minute kasnije mogli su Austrijanci izjednačiti i to ponovo preko Meriha Demirala koji je zamalo pogodio svoju mrežu, no lopta je otišla u korner te je ostalo 1:0 za Tursku što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U 51. minuti susreta Arnautović je propustio veliku šansu, našao se oči u oči sa Gunokom, ali je turski golman zaustavio njegov udarac. Osam minuta kasnije Turci su udvostručili prednost na stadionu u Leipzigu, a postigli su gol na gotovo preslikan način kao i prvu put.

Guler je centrirao, a Demiral je postigao drugi pogodak na meču i udvostručio prednost selekcije Vincenza Montelle. Mnogi su mislili da je posao završen, no tako nisu mislili Austrijanci koji su u 66. minuti smanjili prednost Turske.

Nakon ubacivanja Sabitzera, Posch je spustio loptu za Gregoritscha, a rezervista Austrije je pogodio mrežu Gunoka i smanjio prednost Turske.

Do kraja je Turska bila pod silovitim pritiskom, ali se uspjela odbraniti te plasirati u četvrtfinale gdje ih čeka Nizozemska koja je danas pobijedila Rumuniju rezultatom 3:0.

Rezultat i strijelci:

Austrija – Turska 1:2 (Gregoritsch 66’ / Demiral 1’, 59’)

Sport

Kek: Porazi se ne slave, nedostajalo je malo sreće

Published

on

By

REPREZENTACIJA Portugala plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju 3:0 boljim izvođenjem jedanaesteraca. U osnovnih 90 minuta, kao i u produžetku ogleda, golova nije bilo.

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa, koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koja su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes i Bernardo Silva.

Kek: Ponosan sam

Za Sloveniju je već plasman u osminu finala najveći uspjeh jer do ovoga turnira u tri pokušaja, na dva SP-a i jednom EP-u, nije prošla skupinu. Slovenski izbornik Matjaž Kek ovako je prokomentirao kraj natjecanja za svoju momčad:

“Kada izgubiš nakon izvođenja jedanaesteraca protiv reprezentacije kakva je Portugal, ostaje neki žal. Porazi se ne slave. Bila je ovo prava utakmica s nesretnim završetkom. Ponosan sam što vodim dečke s karakterom. Oko mene je ekipa koja je dobila zadovoljštinu već i time što je nogomet u Sloveniji opet doma.”